• PRO TV
  • Steaua - Petrolul: un retur incendiar pentru finala Cupei Romaniei! AZI, de la 21:30, numai la PROTV!

Primul meci din 2015 de pe National Arena se vede in direct joi, de la 21:30, la PRO TV!

PRO TV va transmite in direct joi, 2 aprilie, de la 21:30 returul semifinalei Cupei Romaniei dintre Steaua si Petrolul. Returul din semi-finala Cupei Romaniei, Steaua - Petrolul (scor 1-1 in tur) va fi un meci cu toate armele pe masa! Dincolo de palmares, dincolo de miza jocului, meciul va fi unul incendiar si in tribunele National Arena! Doua galerii isi vor sustine favoritii intr-un meci cu miza mare.

Fanii formatiei ploiestene sunt increzatori in sansele echipei lor de a obtine calificarea in finala Cupei Romaniei. Nu ar fi o premiera, Petrolul castigand trofeul si in 2014. Nu mai putin de 3000 de ploiesteni vor veni joi sa-si sustina favoritii.

In tur, Steaua a fost la un pas sa piarda meciul de pe stadionul Ilie Oana. Cei peste 14.000 de suporteri petrolisti au facut o atmosfera de zile mari! Petrolul a condus aproape tot meciul, primul gol al partidei fiind inscris in minutul 22 de Tchite. Salvatorul ros-albastrilor a fost Chipciu care a inscris in minutul 94 cu o reluare in poarta din 6 metri.

Prima semifinala a Cupei Romaniei, cea dintre U Cluj si CFR, va fi difuzata miercuri, de la 21:30 la Sport.ro.