Nadia Comăneci s-a numărat printre celebritățile care au asistat la partida disputată de Novak Djokovic la Miami Open. În turul 3 al prestigiosului turneu din America, sârbul l-a învins pe Ugo Carabelli în doar două seturi, scor 6-1, 7-6.
Gallery
Fostul lider mondial care a declarat recent că obiectul său nu este să revină pe prima poziție a clasamentului ATP, ci să „joc cel mai bun tenis”, s-a calificat în optimile de finală.
La partida dintre Novak Djokovic și Ugo Carabelli au asistat mai multe celebrități, printre care și Nadia Comăneci, prima gimnastă din istorie care a obținut 10 pentru un exercițiu executat perfect la paralele.
„Zeița de la Montreal” a postat și o fotografie pe contul de Instagram, unde apare alături de Novak Djokovic, Marc Anthony și soția acestuia, Nadia Ferreira.
Vezi această postare pe Instagram
„Orice întâlnire pe care o am cu Nole reprezintă o mare bucurie. De fiecare dată când ne vedem, îmi adresează câteva cuvinte în limba română. El ştie că sunt un fan declarat al lui şi chiar îmi spune că şi-ar dori să vin la cât mai multe partide de-ale lui”, a declarat Nadia Comăneci pentru Orange Sport.
Nadia are peste 262.000 de urmăritori pe contul de Instagram, iar mulți dintre ei au reacționat la postarea care s-a viralizat.
„Două legende!”
„Sârbul și românca în America!! 2 legende: una în gimnastica, cealaltă în tenis!”
„Superb! Doi campioni!”
„Nole și Nadia ne-au arătat că visurile pot deveni realitate! Mulțumim!”
„Ce moment special! Nadia Comaneci alături de Novak Djokovic este cu adevărat emoționant. Două legende care au inspirat generații întregi! Și alături de ei, Marc Anthony – o întâlnire cu adevărat memorabilă!”, sunt câteva dintre mesajele postate de urmăritorii Nadiei Comăneci.
Foto: Instagram/ Getty Images
CITEȘTE ȘI: