Irinel Columbeanu a primit, în urmă cu scurt timp, vestea pe care o aștepta de multă vreme. Fostul om de afaceri are voie să plece din azil și știe și care va fi destinația în care va ajunge.
Gallery
Irinel Columbeanu a primit undă verde din partea medicilor, pentru a pleca din azilul din Snagov. Fostul soț al Monicăi Gabor urmează să se urce în avion și să facă un drum lung.
Irinel Columbeanu a suferit mai multe accidente vasculare cerebrale, iar medicii i-au interzis o mulțime de lucruri, printre care și să zboare cu avionul. Acest lucru a însemnat să nu își mai poată vedea fiica peste ocean, ci doar atunci când ea a venit în țara noastră.
Deoarece a primit din partea medicilor vestea pe care o aștepta, Irinel Columbeanu nu a pierdut vremea și a făcut planul de bătaie. Fostul om de afaceri va merge în America, unde va petrecere timp cu fiica lui și speră să poată face acest lucru toată vara.
„Vestea bună este că pot zbura iar cu avionul. Am vorbit cu Irina, ne vom revedea în curând. De data aceasta, o să merg eu în America. Sper să pot sta acolo toată vara”, a spus Irinel Columbeanu, conform Cancan.
Irinel Columbeanu abia așteaptă să se revadă cu fiica lui, pe care nu a mai văzut-o din vara anului trecut. Deși au petrecut câteva zile împreună, acest lucru nu a fost suficient, deoarece nu se mai întâlniseră de mulți ani.
Cu toate acestea, fostul om de afaceri este pregătit pentru zborul către America și se va sigura că totul este pus la punct, pentru a nu mai întâmpina problemele cu care a avut de-a face ultima oară.
„Îmi amintesc cum era să ratez acea plecare. (n.r. plecarea spre America, ce a avut loc înainte de a ajunge la azil) Abia la aeroport am observat că-mi expira pașaportul. Am avut noroc cu vameșii. Apoi, am rezolvat problema acolo, la consulat. De data aceasta, voi avea grijă ca totul să fie în ordine”, a mai spus acesta.
Sursa foto: Facebook, YouTube