
Înainte de a rămâne însărcinată și de a primi vestea teribilă că mama sa a încetat din viață, Luminița Anghel a fost avertizată de o persoană cu privirile la evenimentele care se vor desfășura în viața ei. Acum, după ani întregi, cântăreața a făcut dezvăluiri complet neașteptate
Gallery
Luminița Anghel, în vârstă de 56 de ani, una dintre cele mai cunoscute și admirate cântărețe de la noi din țară, se află de ceva timp în atenția publică din cauza scandalului pe care îl are cu fiul său adoptat, David Pușcaș. Acuzațiile între cei doi curg și astăzi neîncetat și nimeni nu știe dacă vor mai putea, vreodată, să fie în relații bune.
După două mariaje eșuate, Luminița Anghel a cunoscut marea iubire, iar în anul 2012 s-a și căsătorit cu bărbatul care o face fericită, Silviu Dumitriade. Chiar în acel an, artista a rămas și însărcinată cu Filip și mulți știu că, în trecut, ea a fost la un pas să adopte și o fetiță, pe Măriuca, dar acest lucru nu a mai fost posibil fiindcă a intervenit mama biologică a copilei.
În cadrul podcastului realizat de Cătălin Măruță, Luminița Anghel a spus că a fost avertizată de un călugăr de la muntele Athos în ceea ce privește adopția Măriucăi și că, după un timp, toate vorbele lui s-au adeverit.
„Doamna director, care și-a dat după demisia de la Centrul de la care am luat-o pe Măriuca, m-a dus la un călugăr care venea o dată pe an de la Muntele Athos, să stau de vorbă cu el, într-o garsonieră mică plină de icoane și candele. Știa că sunt credincioasă, că fac atât de mult bine, lucruri fără să știe nimeni, că nu veneau camere să vadă cum duc brânză și lapte să aibă ce mânca. Era clar că nu făceam pentru notorietate, făceam pentru sufletul meu. M-am dus la acest călugăr, care mi-a spus două lucruri. Cine înțelege, bine, e adevărul. Mi-a zis că o să se facă un schimb: „Lăsați-o pe mama să se odihnească, că e foarte bolnavă'. Eu am crezut că schimbul se face așa. O adopt pe Măriuca și moare mama. După a continuat și a zis „Lăsați-o pe fată să se întoarcă la mama ei, că e mai bine', și-a amintit Luminița Anghel în podcastul lui Cătălin Măruță.
„A murit mama, am rămas însărcinată cu Filip, acesta a fost schimbul de care vorbea călugărul, pe care nu l-am mai văzut de atunci în viața mea și pe care nu-l văzusem niciodată în viața mea până atunci. M-a dus această doamnă director la el. Acesta a fost schimbul”, a mai spus ea.
Foto: Facebook, Instagram