
Cristian Popescu Piedone continuă controalele prin întreaga țară. În timpul unei inspecții realizate într-un restaurant din Timișoara, a observat cât de deteriorată este una dintre structurile adiacente.
Gallery
Cristian Popescu Piedone, împreună cu echipa lui, au inspectat un restaurant cu specific italian, doar că un incident neplăcut a avut loc.
În momentul verificărilor efectuate de Cristian Popescu Piedone și de echipa lui, acesta a observat cum un zid, extrem de deteriorat, părea că se clatină din cauza propriei greutăți. Pentru a verifica situația, șeful ANPC a clătinat zidul, iar inevitabilul s-a produs.
Zidul s-a prăbușit, iar panica s-a instalat printre angajați. Piedone a subliniat imediat gravitatea situației și pericolele la care angajații se expuneau în fiecare zi, precizând că incidentul putea avea consecințe foarte grave.
Controlul a continuat și au ieșit la iveală o mulțime de probleme legate de igienă și de respectarea standardelor de siguranță alimentară. Mai multe alimente neconforme au fost confiscate și distruse, iar amenzile au fost aplicate pe loc.
Sursa foto: YouTube