La 40 de ani, Kelly Osbourne are, în sfârșit, silueta la care a visat toată viața. De la adolescenta plinuță, cu machiaje dramatice și ținute extravagante, fiica legendarului Ozzy Osbourne s-a transformat într-o femeie rafinată, sigură pe sine și. Între timp a devenit și mamă.
În cele mai recente apariții, Kelly Osbourne afișează o siluetă tonifiată și un look sofisticat, pe care nu se sfiește să-l etaleze cu mândrie. Vedeta a declarat că a slăbit prin propriile eforturi, fără să apeleze la controversatul medicament Ozempic, la care mama sa, Sharon Osbourne, a recurs și care a stârnit numeroase discuții.
Kelly a explicat că a pierdut în greutate rapid după ce a eliminat complet zahărul și carbohidrații din alimentație. Mai mult, a început să urmeze tratamente estetice de tonifiere, precum EMFACE și EMSCULPT NEO, care au rolul de a sculpta fața și de a reda fermitatea corpului.
Sursa foto: GETTY IMAGES
„Am avut diabet gestațional, iar medicul mi-a spus clar că trebuie să slăbesc după naștere, altfel riscam să dezvolt diabet. Așa că am făcut o schimbare drastică în stilul meu de viață și am renunțat complet la zahăr și carbohidrați. Greutatea s-a dus rapid”, a declarat Kelly.
Totuși, fanii nu au putut să nu observe că nu doar silueta s-a schimbat, ci și întreaga ei fizionomie. Kelly a vorbit deschis despre o problemă de sănătate care i-a afectat aspectul: disfuncția articulației temporo-mandibulare. Pentru a o trata, a fost nevoie de injecții în zona mandibulei, iar rezultatul secundar a fost o schimbare semnificativă a trăsăturilor. Fața ei pare acum mult mai suplă și fin conturată.
Gallery
„Nu mi-am făcut operație estetică, dar într-adevăr am făcut niște injecții în mandibulă din motive medicale. Așa mi s-a schimbat fața. Jur că n-am făcut altceva”, a spus Kelly cu sinceritate.
Transformarea ei a început cu mai mulți ani în urmă, când a slăbit 40 de kilograme, în urma unei operații de montare a unui inel gastric – intervenție despre care a vorbit deschis.
„Nu-mi pasă ce crede lumea. Mi-am pus inel gastric și a fost cea mai bună decizie pe care am luat-o în viața mea”, a declarat vedeta în urmă cu doi ani.
Cât despre controversatul Ozempic, Kelly a fost sinceră și aici. Deși ea nu l-a folosit, și-a schimbat opinia după ce a aflat cât de mult i-a ajutat pe unii oameni:
„Am întâlnit pe cineva care mi-a povestit cum medicamentul i-a luat acea obsesie mentală pentru mâncare și, în acel moment de liniște, a reușit să meargă mai departe cu terapia și să-și schimbe complet viața. A fost o poveste care mi-a schimbat perspectiva”, a spus Kelly într-un episod din podcastul familiei Osbourne.