Alex Bodi a avut prima reacție la câteva ore de când fosta lui soție a cerut ordin de protecție, iar afaceristului i s-a pus o brățară electronică, pentru a fi monitorizat. Totul a început în urma unui conflict juridic între cei doi.
Gallery
Alex Bodi a avut prima reacție, după ce fosta soție a cerut ordin de protecție, existând chiar posibilitatea ca acesta să își piardă fiica pe care o au împreună. Iulia Sălăgean se teme atât pentru ea, cât și pentru copilul lor.
Pe data de 27 mai, Iulia Sălăgean a depus o plângere pe numele lui Alex Bodi, la Poliția Voluntari. Deoarece afaceristul nu se afla în București în acel moment, autoritățile au emis o alertă la nivel național, pentru a se afla locația acestuia. Milionarul a fost identificat în Sibiu, iar oamenii legii au pus în aplicare măsura de supraveghere electronică, relatează Spynews.
La câteva zile distanță, Alex Bodi nu a povestit ce s-a întâmplat pe rețelele de socializare, dar a postat un mesaj adresat direct persoanelor care vor să îi facă rău. Acesta a mărturisit că cei care nu îi vor binele vor plăti, dar nu în fața lui, ci în fața lui Dumnezeu.
„Invidia și răutatea sunt boli incurabile. Voi nu înţelegeţi că oricât de mult rău încercați să-i faceți unui om iubit de Dumnezeu, vi se va întoarce înzecit, indiferent de mijloacele folosite, chiar dacă vă vindeţi sufletele! Slăbiciunile voastre sunt puterea lui!”, a fost mesajul postat de afacerist.
La începutul anului, cei doi foști soți păreau să fi ajuns la sentimente mai bune. Au plecat în câteva vacanțe împreună, alături de fiica lor, iar tensiunile păreau că au dispărut.
Potrivit unor surse apropiate anchetei, Alex Bodi nu a fost violent cu Iulia Sălăgean, însă aceasta a cerut ordin de protecție preventiv, deoarece relația dintre ei ar fi devenit una conflictuală și tensionată.
Sursa foto: Instagram