
O vecină a Andreei povestește ultimele clipe din viața tinerei care și-a găsit sfârșitul după ce a fost atacată cu un topor de fostul ei iubit, în fața copiilor și a mamei sale. Iată ce s-a întâmplat cu 30 de minute înainte de crimă!
La doar două săptămâni distanță de la cazul Teodorei Marcu, o altă crimă asemănătoare îngrozește România și trage un semnal de alarmă cu privire la siguranța femeii în țara noastră. Andreea, o tânără în vârstă de 22 de ani din Prahova, însărcinată și mamă a doi copii, a fost ucisă cu bestialitate de fostul ei partener, care nu a acceptat că femeia îl părăsise. Bărbatul a atacat-o pe femeie cu un topor, chiar în fața copiilor și a mamei sale.
Scena cumplită a fost surprinsă pe camerele de luat vederi montate în zonă, iar polițiștii au reușit să îl identifice și să îl rețină pe agresor, un bărbat de 37 de ani din orașul Boldești-Scăeni.
CITEȘTE ȘI:
Una dintre vecinele Andreei a povestit cum, cu doar 30 de minute înainte de crimă, s-a întâlnit cu femeia la un magazin. Acolo, victima era însoțită de cei doi copii ai săi, în momentul în care atacatorul și-a făcut apariția. Tensiunea dintre ei ar fi fost vizibilă, deoarece Andreea i-a spus în nenumărate rânduri să o lase în pace.
După un scurt schimb de replici, el a plecat aparent calm, dar cu o amenințare rece în glas.
„Locuim la două străzi distanţă. Cu 30 de minute înainte de nenorocire, m-am întâlnit cu ea la magazin. Era în față, cu agresorul. Îi spunea să plece, să o lase în pace. El s-a urcat pe bicicletă şi a strigat ‘Lasă că vezi tu!’.
Apoi ea a intrat în magazin, iar unul dintre copilași plângea că nu voia să îi cumpere o pungă de cipsuri, că era 5 lei și spunea că e prea scumpă…”, a declarat o vecină pentru WOWbiz.ro.
Foto: Știrile PRO TV