
Mihai Leu trece prin momente greu de imaginat! Fostul campion la box a fost internat de urgență la Spitalul Fundeni din Capitală, după ce a suferit o hemoragie. Ce mesaj a transmis soția lui
Gallery
Mihai leu, fost mare campion la box, se confruntă cu probleme mari de sănătate de 10 ani, însă de fiecare dată și-a găsit puterea de a trece peste și a se vindeca. Din păcate, în urmă cu doar câteva zile, fostul sportiv a suferit o hemoragie severă și a fost transportat de urgență la Spitalul Fundeni, acolo unde se află în comă indusă.
Soția și fratele acestuia, distruși de durere, au distribuit pe rețelele de socializare un filmuleț cu Mihai Leu în perioada sa de glorie, iar la descriere au adăugat mesajul: „Rugați-vă pentru Mihai Leu. Este unul dintre cei mai loiali, drepți și demni oameni pe care i-am cunoscut. Un om cu o inimă de leu, o inimă cât o țară de mare. Astăzi, are nevoie de noi.”
În urmă cu câteva săptămâni, Mihai Leu a fost internat în stare critică la Institutul Fundeni. Atunci, echipa medicală a reușit să-i stabilizeze starea, iar intervenția chirurgicală a fost realizată de reputatul profesor Irinel Popescu.
După operație, Mihai Leu a fost externat pe 15 mai. Medicii i-au recomandat să rămână în Capitală, deși locuiește în județul Hunedoara, pentru a putea primi ajutor de urgență, dacă situația o impune. Din păcate, în prezent, acesta a ajuns din nou pe mâna medicilor.
Foto: Facebook