Mihai Leu a fost înmormântat vineri, 4 iulie, în Hunedoara și, în timpul slujbei, preotul a citit mesajul pe care acesta l-a lăsat persoanelor care mereu i-au fost alături.
Gallery
Mihai Leu a fost condus pe ultimul drum. Mai mulți preoți au oficiat slujba de înmormântare, iar un număr impresionant de persoane au venit pentru a-i aduce fostului campion mondial un ultim omagiu.
Vineri, 4 iulie, Mihai Leu a fost condus pe ultimul drum, în orașul Hunedoara, locul său natal. Tot acolo, fostul sportiv și-a început cariera, sute de persoane venind pentru a-i aduce un ultim omagiu.
Membrii familiei, prietenii și persoanele care i-au admirat întregul parcurs sportiv au venit la biserică, iar comunitatea locală a decis să îi dedice ziua de vineri, în semn de recunoștință pentru contribuția adusă domeniului sportiv.
Înainte de a se stinge din viață, Mihai Leu a pregătit un mesaj pentru persoanele care i-au fost alături, indiferent de modalitate prin care și-au exprimat susținerea.
„Vă mulțumesc tuturor! Ați fost minunați! Mulțumesc domnului Irinel Popescu pentru tot ceea ce a făcut pentru mine, dar și pentru tatăl meu. Mulțumesc hunedorenilor și Hunedoarei!”, a fost mesajul lăsat de Mihai Leu, citit de unul dintre preoți.
Mihai Leu a murit marți, 1 iulie, la câteva zile după ce a fost internat în spital. Acesta ajunsese cu hemoragie internă și se afla în comă profundă, însă medicii nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.
Sursa foto: Facebook