Cati Vlad, fiica româncei care deține cel mai mare lanț de farmacii din România, s-a căsătorit cu Morgan Aguiar-Lucander, un comerciant de renume al operelor de arte cu multe zerouri.
Gallery
Morgan Aguiar-Lucander a cerut-o în căsătorie pe Cati Vlad anul trecut, în timpul unei vacanțe pe Insula Capri, în Italia. Cei doi au decis ca și nunta să aibă tot în Italia, acolo unde noul capitol al vieții lor a și început.
În toamna anului trecut, fiul patroanei lanțului de farmacii a avut parte de o nuntă ca în povești, în Paris. La nici un an distanță, sora acestuia s-a căsătorit și ea, tot peste mări și țări, într-un cadru de vis.
Evenimentul, care a fost, fără doar și poate, definiția luxului și a opulenței, a ajuns inclusiv în paginile revistei Vogue. Conform articolului, dar și al informațiilor oferite de mireasă, evenimentul a fost organizat cu ajutorul uneia dintre cele mai mari echipe de organizare de nunți din întreaga lume.
Locația în care a avut loc nunta a fost decorată cu obiecte de artă. Totul s-a desfășurat în situl arheologic Hadrian’s Villa, iar cele trei rochii ale miresei au fost creația casei de modă Dolce&Gabbana, la fel și costumul mirelui.
Deși nunta a avut loc printre ruinele romane, pentru ca invitații să se poată bucura și de tradițiile românești, au fost chemați la cina festivă cu mai multe tulnice, un instrument muzical tradițional, aerofon, de formă tubulară.
În ceea ce privește meniul, nu au lipsit preparatele și băuturile specifice Italiei, iar evenimentul a fost atât de spectaculos, încât revista Vogue nu a putut să nu facă un articol despre nunta româncei.
Sursa foto: Instagram