Andreea Bălan a vorbit pentru prima dată despre fosta parteneră a lui George Burcea, Viviana Sposub. Artista a spus clar ce a deranjat-o la fosta vedetă TV.
Gallery
După divorțul de Andreea Bălan, George Burcea a avut o relație cu Viviana Sposub timp de patru ani. Povestea lor de iubire s-a încheiat în urmă cu mai bine de un an, iar vestea a fost dată chiar de fosta vedetă TV, fără să ofere detalii despre motivele care au dus la ruptura dintre ei.
„S-au întâmplat foarte multe, ceea ce este normal. Patru ani sunt puțini, dar sunt mulți pentru un cuplu să reziste în tot felul de schimbări și situații. Eu, dar și împreună, îi mulțumim lui Dumnezeu că, indiferent de ce situații am avut, am reușit să le depășim și iată-ne, după patru ani de zile, aici. Eu nu le numesc probleme, le numesc situații de viață de care ai nevoie ca să poți să evoluezi”, a declarat George Burcea, la o emisiune TV, în 2024.
Invitată într-un podcast, Andreea Bălan a vorbit, printre altele, despre ce a deranjat-o la Viviana Sposub, fosta iubită a lui George Burcea.
„Ele au fost și sunt victime colaterale (partenerele foștilor mei iubiți – n.red.). Greșeala întotdeauna este la bărbat. Ele pur și simplu erau angrenate. De exemplu, fosta parteneră a tatălui fetițelor mele publica poze cu fetițele mele; mă deranjau lucrurile astea la un moment dat. Dar ea era doar o victimă a insistențelor lui. Greșelile fundamentale sunt la bărbat, nu la femeile care au fost în viețile lor la vremea respectivă”, a spus Andreea Bălan, în podcastul „Despre femeie cu Mihaela Tatu”.
Mai mult, Andreea Bălan a declarat că George Burcea nu este deloc un tată implicat în viața fiicelor sale.
„Durerea este foarte mare în momentul în care tu, ca femeie, te separi, divorțezi. La început bărbații par implicați. Mai târziu, când se liniștesc apele, tot greul cade pe mamă. Mama rămâne cum poate să crească copiii. În primă fază te simți abandonată și există această furie, și el are furie și tot așa. Eu am început cu procese, dar am înțeles, prin meditație și vindecare, că fetițele mele sunt jumătate eu, jumătate tatăl lor, și eu trebuie să accept această jumătate. Dacă o resping, înseamnă că îmi resping copiii. Eu l-am ales să fie tatăl copiilor mei și trebuie să-l accept așa cum este.
Am renunțat la procese și am încercat să construiesc o relație cât de cât echilibrată. Clar că nu-mi convin multe. Și, de-a lungul timpului, nu a fost un tată foarte implicat, dar încerc pe cât posibil să le dau fetițelor impresia că totul este bine și că tatăl lor le iubește. Tot timpul le spun: „Mami te iubește, tati te iubește”. Ele trebuie să crească cu ideea că sunt iubite și că merită tot ce e mai bun”, a mai povestit artista.
CITEȘTE ȘI:
Sursă foto: Instagram