Andreea Bănică și Lucian Mitrea formează unul dintre cele mai bine sudate cupluri din showbiz-ul românesc. Relația lor durează de peste trei decenii și s-a dezvoltat frumos, în ciuda provocărilor pe care le-au întâmpinat de-a lungul timpului.
Gallery
Recent, într-un interviu, Andreea Bănică și-a deschis sufletul și a vorbit despre povestea lor de dragoste, despre parteneriatul în afaceri și despre rolul de părinți:
„17 ani de căsnicie, 32 de ani de relație! O viață de om! N-am stat la mama acasă cât am stat cu soțul meu! Suntem iubiți, amanți, prieteni, soți! Ce vrei tu. Este o viață de om. Frumoasă, într-adevăr. Suntem dependenți unul de celălalt. Recunosc. Și eu, și el”, a mărturisit artista, pentru unica.ro.
Artista a mărturisit că, deși programul lor este adesea încărcat, încearcă să petreacă cât mai mult timp împreună:
„Aș fi vrut să vin aseară în București, dar i-am zis: «Auzi, știi ceva? Vreau să te iau în brațe în seara asta. Plec mâine dimineață». (…) Prefer ca nopțile, serile, să fim împreună cât mai mult. Chiar dacă suntem obosiți de multe ori, chiar dacă eu trebuie să ajung în anumite locuri sau el, stăm cât mai mult unul cu celălalt și ne despărțim destul de greu”.
Cei doi împărtășesc și un parteneriat profesional solid. Lucian Mitrea a fost dintotdeauna alături de Andreea Bănică în carieră, iar acum conduc împreună un hotel pe litoral.
„Toată viața am lucrat cu soțul meu. În primul rând în muzică, fiindu-mi manager, și acum în acest business, la hotel, el este managerul. Se descurcă minunat. Este un băiat extraordinar, un om care știe să facă afaceri.
A terminat Dreptul, e un băiat isteț. Toată viața am știut că am spatele asigurat, oarecum. Iar el a știut ce are lângă el: o nevastă care se descurcă în multe privințe”, a declarat cântăreața.
CITEȘTE ȘI:
Sursă foto: Instagram