• PRO TV
  • Motivul pentru care unui bărbat i s-a interzis să intre cu aligatorul la supermarket. ”Nu înțeleg, mergem la cumpărături împreună de ani de zile”

Motivul pentru care unui bărbat i s-a interzis să intre cu aligatorul la supermarket. ”Nu înțeleg, mergem la cumpărături împreună de ani de zile”

Motivul pentru care unui bărbat i s-a interzis să intre cu aligatorul la supermarket. ”Nu înțeleg, mergem la cumpărături împreună de ani de zile”

Wesley Silva, în vârstă de 60 de ani, a declarat că aligatorului său Jinseioshi i s-a interzis să intre într-un Walmart din West Brownsville, deși cei doi fac cumpărături împreună acolo de „ani de zile”, potrivit NBC News.

Vineri, 5 septembrie, imaginile au devenit virale online, arătându-l pe pastor împingând aligatorul de 1,50 m și 14 kg într-un cărucior de cumpărături, a relatat WPXI. Jinseioshi părea chiar să fie îmbrăcat pentru ieșire.

„M-am uitat și am văzut acest aligator îmbrăcat elegant, stând acolo, iar gura îi ieșea din cărucior. Nu mi-a venit să cred”, a declarat o femeie anonimă care a făcut fotografiile . Invocând preocupări legate de siguranță, ea a adăugat că este puțin probabil să se întoarcă la Walmart-ul respectiv.

„Nu vreau să cumpăr alături de aligatori”, a spus ea.


Un purtător de cuvânt al Walmart a oferit o declarație pentru PEOPLE, spunând: „Apreciem cu adevărat legătura pe care oamenii o au cu animalele lor - inclusiv cele cu solzi și cozi. Acestea aduc confort, bucurie și tovărășie în atât de multe feluri și le iubim pe toate. Pentru siguranța și confortul tuturor, însă, doar animalele de serviciu recunoscute de ADA pot face cumpărături la noi la Walmart.”

„Mergem la acel Walmart de aproximativ 3 ani și jumătate și, în mod normal, reacția este ”E destul de tare” sau ”E minunat că ai un aligator de companie, omule!”, a declarat Silva pentru NBC.

„Am fost impresionată că l-a pus în ham. Acesta a fost cel mai impresionant lucru”, a declarat o cumpărătoare pe nume Lindsay Frick pentru WPXI.


Silva a declarat pentru NBC că a primit-o pe Jinseioshi de la o vecină. Ea este una dintre numeroasele amfibiene care trăiesc cu el. De asemenea, este părintele unui alt aligator, al unor șerpi, al unui dragon de Komodo și al altor animale. Bărbatul are și un câine de companie, mai tradițional.

„În Biblie, Dumnezeu vorbește despre faptul că avem stăpânire asupra animalelor, iar eu am dezvoltat o afinitate pentru reptile”, a declarat el pentru publicația respectivă. „Le găsesc foarte liniștitoare.”

Foto: YOUTUBE

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni