• PRO TV
  • Averea cu care a rămas medicul Ștefania Szabo după ce a divorțat de fostul soț. S-au dat în judecată reciproc, iar ea a cerut să revină la numele de familie dinaintea căsătoriei

Averea cu care a rămas medicul Ștefania Szabo după ce a divorțat de fostul soț. S-au dat în judecată reciproc, iar ea a cerut să revină la numele de familie dinaintea căsătoriei

Averea cu care a rămas medicul Ștefania Szabo după ce a divorțat de fostul soț. S-au dat în judecată reciproc, iar ea a cerut să revină la numele de familie dinaintea căsătoriei

Ștefania Szabo a murit la doar 37 de ani, după ce a ieșit din tura de noapte. Medicul era apreciat atât de colegi, cât și de pacienți, fiind lăudată pentru profesionalismul de care dădea dovadă și de dăruirea pe care o avea față de cei pe care îi trata.

Gallery

Ștefania Szabo lucra la Spitalul Județean de Urgență Buzău și a fost găsită fără viață, în Camera de Gardă a spitalului, marți dimineață, 28 octombrie, de către un coleg. Până în momentul de față, nu se știe care este cauza decesului, însă principala ipoteză este epuizarea fizică, deoarece ar fi efectuat multe gărzi, pe lângă obligațiile pe care le avea în cadrul spitalului.

Averea cu care a rămas medicul Ștefania Szabo după ce a divorțat de fostul soț

Pe plan personal, Ștefania Szabo a avut parte de mai multe momente neplăcute, trecând inclusive printr-un divorț. Aceasta a fost căsătorită cu un ofițer de poliție judiciară, divorțând în urmă cu doar opt luni.

La finalul lunii ianuarie, Ștefania Szabo l-a dat în judecată pe fostul ei soț și a cerut instanței să revină la numele pe care îl avea înainte de căsătorie. Bărbatul a dat-o și el în judecată, cu scopul de a recupera bunurile care erau pe numele lui.

Citește și:

​Conform informațiilor din dosar, căsătoria a fost încheiată pe data de 18.05.2019, iar actul de lichidare a regimului matrimonial al comunității legale și convenţia matrimonială au fost încheiate pe data de 12.10.2021.

Mai mult decât atât, potrivit declarației de avere, Ștefania Szabo avea o casă de 135 m pătrați, dar și un teren intravilan, de 74 m pătrați, în Buzău, ambele achiziții fiind făcute în anul 2021.

Citește și:

​De asemenea, medicul avea o cotă de 1/4 dintr-un apartament de 65 de metri pătrați, aflat în Capitală, care era moștenit de la familie, două autoturisme și suma de 3.200 de lei în conturi.

După decesul doctoriței, una dintre colegele sale a lansat un mesaj important. Cadrul medical a precizat că, de foarte multe ori, în ciuda oboselii, Ștefania alegea să rămână la spital, pentru a trata pacienții care aveau nevoie de ea, lucru ce întărește și mai mult ipoteza conform căreia și-a pierdut viața din cauza oboselii.

Sursa foto: Facebook

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni