
Celebră influenceriță, moartă după ce a consumat o băutură populară! Tragedia s-a petrecut imediat după ce și-a aniversat ziua de naștere
O tânără care abia împlinise vârsta de 26 de ani s-a stins din viață în mod tragic, după ce a consumat o bătură populară.
Yasmim Ângela Feitosa de Souza, o influenceriță braziliană cunoscută pentru conținutul său de lifestyle, a murit pe 10 noiembrie, la două zile după ce a împlinit vârsta de 26 de ani. În urmă cu o lună, tânăra se logodise cu partenerul ei și urma să facă nunta.
Mama tinerei spune că s-a simțit rău la scurt timp după ce a împărțit o sticlă de whiskey cu două prietene, în seara în care și-a aniversat ziua de naștere. Următoarea zi, tânăra nu a avut simptome, însă starea ei s-a deteriorat brusc în cursul nopții.
„Nu am mai putut să-mi salvez fiica”, a spus mama acesteia, vizibil îndurerată, potrivit nypost.com.
Probe din băutura consumată de tânără sunt analizate în prezent, iar autoritățile nu au stabilit încă dacă alcoolul era contrafăcut. Spitalul Universitar Univasf din Petrolina a confirmat că pe 12 noiembrie a primit un pacient cu suspiciune de intoxicație cu metanol, însă nu este clar dacă există o legătură directă cu influencerița.
Yasmim Feitosa de Souza era activă pe Instagram, acolo unde o urmăreau peste 23.000 de oameni. Postările sale, în special cele culinare și colaborările comice cu alți creatori de conținut, aveau o audiență consistentă.
Într-un mesaj publicat în octombrie, tânăra le spunea urmăritorilor săi despre logodnă: „Acest inel este dovada iubirii noastre și a viselor pe care le construim împreună”, scria ea.
Foto: Instagram