Claudia Puican și Armin Nicoară au făcut, de curând, primele declarații despre cel de-al doilea copil. Artiștii au devenit părinții unui băiețel perfect sănătos în luna aprilie a acestui an, după mai multe încercări ale artistei de a rămâne însărcinată.
Gallery
Claudia Puican și Armin Nicoară visează să mai aibă un copil. După mai mulți ani în care au încercat să își întemeieze o familie, anul acesta, dorința lor s-a îndeplinit. Cu toate acestea, își doresc foarte mult să mai aibă încă un copil și speră ca Dumnezeu să le asculte dorința.
Claudia Puican și Armin Nicoară au fost invitați, recent, în cadrul emisiunii „La Măruță”, unde au vorbit despre cel de-al doilea copil. Cei doi au recunoscut că speră să le fie ascultată din nou dorința și poate, de data aceasta, artista va rămâne însărcinată pe cale naturală.
Pentru a putea rămâne însărcinată, Claudia Puican a mers tocmai în Franța, unde a făcut o procedură de fertilizare in vitro, deoarece Armin Nicoară este bolnav de diabet, iar lucrurile nu au putut decurge natural.
„Am făcut fertilizare in vitro până la urmă. Știi că am avut povestea că am fost la Paris, la un medic, unde am făcut o fertilizare in vitro. Știi, poate bunul Dumnezeu o să ne ajute și pe cale naturală să avem un copil”, a declarat Claudia Puican.
„Doamne ajută, dacă dă bunul Dumnezeu! Claudia își dorește o fată. Dar eu am spus: dacă dă Dumnezeu, să fie tot băiat”, a spus și Armin Nicoară.
La finalul lunii octombrie, Claudia Puican și Armin Nicoară au avut parte de o petrecere fastuoasă, cu peste 1.200 de invitați. La trei ani de la cununia religioasă și la nici șase luni de la botezul fiului lor, cei doi au decis să serbeze cele două mari evenimente din viața lor.
Petrecerea a avut loc Timișoara, iar mirele și-a făcut apariția la petrecere cu elicopterul, împreună cu una dintre nașele lor de cununie.
Sursa foto: Instagram