• PRO TV
  • Tragedie în lumea fotbalului: un jucător de 33 de ani și soția sa, uciși pe stradă. Mama fotbalistului a fost şi ea rănită - VIDEO

Tragedie în lumea fotbalului: un jucător de 33 de ani și soția sa, uciși pe stradă. Mama fotbalistului a fost şi ea rănită - VIDEO

Tragedie în lumea fotbalului: un jucător de 33 de ani și soția sa, uciși pe stradă. Mama fotbalistului a fost şi ea rănită - VIDEO

Mario Pineida, fundaș stânga la Barcelona SC, echipă din Ecuador, și soția sa au fost uciș, miercuri, în plină stradă, în partea de nord a orașului Guayaquil. Vestea tragică a oribilului incident a fost distribuită și de Barcelona SC pe contul său oficial de socializare, iar clubul a deplâns pierderea membrului echipei sale.

Această veste a șocat lumea fotbalului sud-american. Potrivit ecuavisa.com, crima a avut loc lângă un magazin. Mama fotbalistului a fost, de asemenea, rănită în atac. Oamenii legii investighează circumstanțele în care a avut loc dublul asasinat.

Fundaşul internaţional ecuadorian Mario Pineida a fost ucis cu focuri de armă. El a fost împuşcat de două persoane care se deplasau cu motocicleta. Ministerul ecuadorian de Interne a confirmat asasinatul, adăugând că o unitate specială a poliţiei se ocupă în prezent de acest caz.

Crima lui Pineida a avut loc la câteva ore după ce președintele clubului de fotbal Barcelona (Guayaquil), Antonio Alvarez, a relatat într-o scrisoare deschisă că unul dintre jucătorii clubului a solicitat protecție specială din cauza amenințărilor cu moartea primite. Acesta nu a dat nume.

Clubul de fotbal Barcelona SC le-a cerut suporterilor săi, pe reţeaua X, "să se roage pentru odihna sufletului său şi pentru curajul întregii sale familii".

Foto X

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni