• PRO TV
  • „Medicii m-au declarat mort și am aflat adevărul despre lume!”. Un bărbat dezvăluie detalii șocante despre viața de apoi, după ce inima i s-a oprit câteva momente pe masa de operații

„Medicii m-au declarat mort și am aflat adevărul despre lume!”. Un bărbat dezvăluie detalii șocante despre viața de apoi, după ce inima i s-a oprit câteva momente pe masa de operații

„Medicii m-au declarat mort și am aflat adevărul despre lume!”. Un bărbat dezvăluie detalii șocante despre viața de apoi, după ce inima i s-a oprit câteva momente pe masa de operații

Un bărbat susține că a aflat ce se întâmplă după ce mori, iar acum face dezvăluiri care șochează lumea întreagă! Ce se află, de fapt, la granița dintre viață și moarte!

Matthew Melton, un bărbat din Statele Unite ale Americii, susține că a trecut printr-o experiență la limita dintre viață și moarte, după ce a suferit o reacție alergică severă, iar ceea ce a trăit l-a făcut să-și schimbe complet perspectiva asupra existenței.

Ce s-a întâmplat cu Matthew, după ce inima i s-a oprit

Bărbatul spune că, în timp ce se afla pe masa de operație, inima i s-a oprit pentru scurt timp, moment în care a avut senzația că a fost „propulsat printr-o gaură de vierme”, ajungând într-o realitate complet diferită.

Matthew a ajuns pe mâinile medicilor după ce, spune el, a participat la un concert și a mâncat semințe de floarea-soarelui, la care era alergic. La scurt timp, a observat apariția unei erupții pe gât, semn clar că organismul său reacționa violent. Conștient că situația este gravă, s-a prezentat de urgență la cel mai apropiat spital.

După administrarea unui tratament inadecvat, starea sa s-a agravat. Potrivit relatării sale, inima i s-a oprit pentru câteva momente și a intrat într-un „loc neobișnuit”, dincolo de orice percepție fizică.

„În clipa în care mori, nu mai ești în lumea fizică. Totul este complet diferit”, a declarat Matthew pe canalul de YouTube The Other Side Near Death Experience.

Experiența l-a determinat să creadă că realitatea cotidiană este, de fapt, o iluzie.

„Viața pe care o trăim pe Pământ nu este adevărata realitate. Există o natură mai profundă a existenței, pe care o înțelegem greșit”, spune el.

Revenirea în corp a fost, însă, extrem de dificilă. Matthew descrie trezirea pe masa de operație ca fiind cel mai neplăcut moment trăit vreodată.

„Senzația gravitației care revine și sentimentul de a fi din nou prins într-un corp uman au fost copleșitoare”, a povestit el. Cu toate acestea, spune că a rămas cu impresia clară că viața are un scop și că existența umană ar putea fi „un fel de test”.

Cadrele medicale le-ar fi spus apropiaților că, pentru un moment, „l-au pierdut”, înainte de a reuși să-l resusciteze.

Deși nu poate explica științific ce a trăit, el este convins că există ceva dincolo de moarte, o realitate care, spune el, „îți depășește capacitatea de înțelegere”.

Foto: YouTube, Shutterstock

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni