În cei 19 ani de când formează un cuplu, Georgiana Lobonț nu a fost niciodată separată de soțul său, Rareș. Artista a transmis un mesaj emoționant după ce a plecat de acasă pentru trei săptămâni.
Gallery
Georgiana Lobonț a anunțat recent că a plecat în Statele Unite ale Americii, unde susține un turneu alături de mai mulți artiști, printre care și Vali Vijelie.
View this post on Instagram
Înainte de plecare, artista a dezvăluit că este prima dată în 19 ani când merge la concerte fără soțul ei, Rareș Ciciovan.
Georgiana Lobonț a plecat în turneu în SUA fără soțul său deoarece recent s-au mutat din Dej la Cluj și a preferat ca Rareș să rămână acasă cu cei doi copii.
„Nu am fost niciodată plecată singură, fără Rareș. O să merg cu Ramo, sora mea, care va cânta și ea acolo. Pentru mine încep emoțiile mari, îmi vine să plâng, dar încerc să mă abțin. Nu-mi vine să cred că simt aceste sentimente, mai ales că vor fi doar aproape trei săptămâni. Mi-e greu, pentru că nu am fost niciodată plecată fără Rareș, de când suntem împreună. Niciodată n-am mai plecat singură undeva, iar acum îmi e foarte greu când mă gândesc că nu va fi lângă mine. El mereu mă ajuta foarte mult, de la a-mi închide fermoarele rochiilor, până la reglarea microfonului sau a mixerului pentru vocea mea. Totul, el știa! Am rochii superbe pregătite special pentru America, lucrate manual. Bagajul meu e plin cu rochii, pantofi și haine pentru mai multe sezoane. Vom cânta în orașe foarte reci, dar și în locuri mai calde, practic în două zone cu temperaturi diferite”, a povestit Georgiana Lobonț pentru Spynews.
La întoarcerea în România, Georgiana a dezvăluit că va susține un turneu alături de Dan Ciotoi și trupa Generic.
„După ce mă întorc din America, o să am un turneu mare în România, împreună cu Dan Ciotoi și trupa Generic. Vom avea câte un concert în aproape toate orașele mari din țară, cu muzica noastră de petrecere. Nu am mai fost niciodată așa prin țară să cânt melodiile mele. O să cântăm și împreună. Va fi ceva nou: el va cânta live melodiile lui cu trupa lui, eu cu trupa mea… și vom cânta împreună câteva melodii. Vor fi și Romică Țociu cu Cornel Palade, iar Mihai Mitoșeru va prezenta”, a încheiat Georgiana Lobonț.
Sursă foto: Instagram