Scandalul dintre Luminița Anghel și David Pușcaș, fiul ei adoptiv, este departe de a se încheia. Încă din anul 2019, de când au început să își aducă primele acuzații publice, relația mamă-fiu s-a transformat într-un adevărat război mediatic.
Gallery
David Pușcaș a mărturisit că s-a ales cu trauma din cauza Luminiței Anghel, în timp ce artista, în mare parte, a decis să nu aibă nicio reacție. Cu toate acestea, în urmă cu mai multe luni, a acceptat invitația de a apărea într-un podcast, unde a spus și partea ei de adevăr.
În prezent, conflictul dintre Luminița Anghel și David Pușcaș a ajuns la un alt nivel. Tânărul susține că s-a trezit cu poliția la ușă și că a primit o citație într-un dosar penal care ar avea legătură directă cu mama sa. Acest lucru l-ar fi luat prin surprindere și, precizează el, i-ar putea afecta serios viața personală.
David Pușcaș a povestit că totul ar fi început în momentul în care a fost anunțat oficial că este vizat într-un dosar. Spune că șocul a fost atât de puternic, încât i s-a făcut rău și că a realizat imediat că situația este mult mai gravă decât părea. Tânărul susține că acuzațiile ar fi de amenințare și de hărțuire, ceea ce l-a făcut și își caute un avocat.
El este convins că demersul ar avea legătură cu tensiunile mai vechi dintre el și mama lui adoptivă și cu faptul că a ales să vorbească public despre experiențele sale. Mai mult decât atât, David Pușcaș este de părere că, la mijloc, ar exista și temeri legate de moștenire, dar și dorința a-l opri din a mai face tot felul de declarații.
De asemenea, este deranjat și de faptul că situația îi afectează deja imaginea, șansele de angajare îi scad, dar și că se simte pedepsit pentru că a avut curajul să își spună povestea. În ciuda problemelor, afirmă că nu are de gând să dea niciun pas înapoi, deoarece vrea să își facă dreptate.
„Prima oară, a venit poliția la mine la ușă, dar eu nu am răspuns. Apoi, am primit citație. Mi s-a făcut rău, s-a învârtit camera cu mine când am fost informat de la Judecătoria Buftea că am primit citație. Mi-a pregătit dosarul mama. Am cerut în stânga și în dreapta un avocat, acum am pe cineva care mă reprezintă. Vrea să mă scoată de la moștenire, să nu moștenesc nimic.
Se răzbună pe mine pentru că am tupeul să vorbesc și că am povestit ceea ce s-a întâmplat. Vrea să iasă din certificatul meu de naștere. Vrea să îmi distrugă viața și să îmi facă rău public. Oricum am dosar penal deschis… unde mai angajez eu acum? Am tot dreptul să îmi spun povestea!”, a spus David Pușcaș, conform Cancan.
Sursa foto: Facebook, TikTok