Ai recunoscut fetița din imagine? Încă din copilărie era de-o frumusețe ieșită din comun. Azi este una dintre cele mai iubite și talentate actrițe, iar publicații precum Vogue, People, Vanity Fair, Esquire, FHM sau Empire au numit-o ani la rând „cea mai frumoasă femeie în viață”.
Gallery
Angelina Jolie, căci despre ea este vorba, n-a avut o copilărie ușoară și a trecut prin multe până la visul hollywoodian.
În urmă cu un deceniu, fosta bonă a familiei a făcut dezvăluiri șocante despre copilăria Angelinei Jolie.
Cis Rundle, care era și prietenă apropiată a regretatei mame a Angelinei, Marcheline Bertrand, spunea că micuța Ange avea o relație neobișnuită cu durerea și că îi plăcea senzația acesteia, ajungând să își bage degetele în ceară fierbinte, printre alte gesturi de automutilare.
„Pur și simplu îi plăcea acea mică doză de durere. Îi plăcea limita. Era un copil sălbatic”, a declarat Cis în trecut pentru Radar Online.
Potrivit acesteia, comportamentul de automutilare și tulburările alimentare au devenit atât de grave încât Angelina a ajuns, la un moment dat, la spital.
„Eu am dus-o în brațe la spital. Era în faza anorexiei. A fost una dintre etapele ei. Nu a rămas internată, situația s-a rezolvat”, a mai povestit Cis.
Aceasta a mai dezvăluit că Angelina ura școala și era constant hărțuită din cauza buzelor sale mari.
„Râdeau de ea din cauza buzelor, iar fetele erau răutăcioase. Avea umeri lați și picioare lungi, se mișca precum o gazelă”, a mai povestit bona.
Ironia sorții face ca exact trăsăturile pentru care era batjocorită în copilărie să fie cele care aveau să o transforme, ani mai târziu, într-un adevărat etalon de frumusețe. Buzele pline, ochii pătrunzători și chipul cu aer angelic au propulsat-o pe Angelina Jolie în topul celor mai frumoase femei din lume.
Fotografii: Facebook/ Getty Images
CITEȘTE ȘI: