Amna a trecut prin clipe de groază, în timp ce se afla la volan, în urmă cu doar câteva zile. Artista se deplasa spre București, după ce încheiase un concert, moment în care situația a luat o întorsătură neplăcută.
Gallery
Amna pleca dinspre Focșani spre București și, în timp ce se afla pe autostradă, a început să i se facă rău. A făcut și un atac de panică, iar situația se putea încheia tragic pentru artistă.
După ce și-a dat seama că starea de rău pe care o simte nu este banală și o poate afecta, mai ales pentru că se afla la volan, a tras pe drepra imediat ce a putut, reușind să evite, astfel, producerea unui accidnt.
Artista a povestit, prin intermediul unui mesaj postat pe rețelele de socializare postat ulterior, că și-a dat seama că ceva nu este în regulă și a acționat în consecință. Mai mult decât atât, deoarece situația nu era una deloc fericită, Amna a cerut ajutorul unor șoferi de TIR care se aflau în zonă, dar, din cauza faptului că nimeni nu avea un calciu, aceasta a suferit și un atac de panică.
„Vineri, după ce am plecat de la evenimentul din Focșani, pe autostradă, toată lumea ne grăbea: Hai, hai, hai, că se închid drumurile, am pornit înspre București și mi s-a făcut foarte, foarte rău. Am oprit pe dreapta imediat cum am putut pe banda de urgență. Am cerut ajutorul unor șoferi de TIR, care se aflau acolo (...) Nimeni nu avea calciu, evident. Un tremurat incredibil, un încleștat de mâini, a fost îngrozitor, îngrozitor! Privire încețoșată, atac de panică complet, vă dați seama, eu și fetele în mașină“, a povestit Amna, pe TikTok.
Ulterior, artista a explicat și motivul pentru care starea de rău a apărut, deși nu părea că decizia pe care a luat-o urma să aibă astfel de efecte. Deoarece s-a întors din vacanță cu retenție de apă, Amna a decis să scape de exces cu ajutorul unor pliculețe de ceai, însă, din cauza faptului că a adăugat două plicuri în loc de unul, a eliminat inclusiv mineralele și sărurile din organism.
Foto: instagram