Jenna Ortega, protagonista din Wednesday, a povestit într-un podcast că încă se mai rade pe brațe în fiecare zi, după ce în copilărie a fost tachinată la școală din cauza pilozității excesive. Actrița spune că remarcile colegilor au afectat-o, mai ales cele legate de părul de pe brațe.
Gallery
Jenna Ortega a dezvăluit pentru Podcrushed că încă se rade pe brațe în fiecare zi din cauza bullyingului la care a fost supusă în copilărie.
Actrița de 23 de ani a povestit că era tachinată cel mai des la școală: „Am părul închis la culoare, sunt latino. Îmi amintesc că eram nesigură în privința părului de pe picioare, dar mai mult în privința părului de pe brațe. Era o fată cu care eram priete și care mi-a spus că am brațe de gorilă. Așa le numea ea pentru că aveam păr foarte lung pe brațe”.
Ortega a rămas cu o nesiguranță puternică legată de aspectul ei, care a afectat-o în timp. Vedeta spune că este stânjenită chiar și la vederea celor mai mici fire de păr. Ea a căpătat un complex și o sensibilitate crescută față de acest aspect.
Când apare în public, Jenna Ortega este atentă la fiecare detaliu al imaginii sale. Prezentă la decernarea premiilor Actor Awards, ea a afișat un look impecabil, purtând o rochie perlată din satin.
Pentru rolul din Wednesday, Ortega s-a ales cu o nominalizare la Globul de Aur și Emmy. Printre cele mai noi filme în care joacă actrița se numără „The Gallerist” (2026). Din distribuție mai fac parte Natalie Portman și Catherine Zeta-Jones.
CITEȘTE ȘI: