• PRO TV
  • Alex Bodi a recunoscut din ce a făcut bani în Germania, la șase ani de când a fost reținut într-un dosar de trafic de persoane. De ce a ținut adevărul ascuns până acum: „Învârteam bănuți și puteam să am ceva separat”

Alex Bodi a recunoscut din ce a făcut bani în Germania, la șase ani de când a fost reținut într-un dosar de trafic de persoane. De ce a ținut adevărul ascuns până acum: „Învârteam bănuți și puteam să am ceva separat”

Alex Bodi a recunoscut din ce a făcut bani în Germania, la șase ani de când a fost reținut într-un dosar de trafic de persoane. De ce a ținut adevărul ascuns până acum: „Învârteam bănuți și puteam să am ceva separat”

​Alex Bodi a vorbit din nou despre perioada în care a locuit în Germania și a clarificat ce a făcut, de fapt, în acei ani. Deoarece este discret și nu vorbește despre sursele sale de venit, s-au făcut multe speculații în spațiul public.

Gallery

Alex Bodi spune că perioada în care a locuit în Germania a fost una intensă și uneori controversată, dar că nu are motive să o ascundă sau să o prezinte diferit față de cum a fost. 

Alex Bodi, adevărul despre perioada în care a locuit în Germania

Alex Bodi a precizat că perioada petrecută în Germania a fost legată de muncă și de dezvoltarea unor activități care i-au adus stabilitate financiară, chiar dacă în jurul lui au existat mereu discuții, iar acțiunile sale au fost interpretate diferit.

Citește și:

​Alex Bodi a subliniat că nu a fost vorba de ceva ilegal sau ce trebuie ținut ascuns, ci de o etapă din viață pe care și-o asumă, chiar dacă a fost intens comentată de-a lungul timpului. El spune că, în acea perioadă, a învățat multe despre afaceri și despre cum funcționează mediile în care s-a aflat.

De-a lungul anilor, numele lui Alex Bodi a fost asociat frecvent cu diverse controverse, atât în plan personal, cât și în cel profesional. Cu toate acestea, susține că multe dintre lucrurile vehiculate despre el au fost exagerate sau scoase din context și că realitatea a fost mai simplă decât a fost prezentată.

În prezent, afaceristul susține că acea perioadă a fost o etapă de formare, din care a ieșit cu mai multă experiență și o nouă perspectivă asupra vieții. Mai mult decât atât, susține că nu mai este interesat să răspundă speculațiilor și preferă să se concentreze pe proiectele pe care le are, în prezent, în desfășurare.

Citește și:

​Acesta a început vânzând mașini și a acceptat să fie subestimat de persoanele mai influente până în momentul în care a avut suficiente realizări cât pentru a cere să i se dea șansa să demonstreze ce poate face cu adevărat.

„Din Spania am plecat în România. Am stat puțin și după am mers în Germania, o perioadă de doi ani. Tot așa, încă nu aveam afaceri atunci. Mai vindeam mașini. Nu te gândi că făceam sume wow, dar pentru mine faptul că învârteam bănuți și puteam să am ceva separat și pentru mine conta. Atunci cred că cheltuiam 80-90% din ce făceam.

Doar pentru că trebuia să ții un anumit pas, cu anumite persoane. Conta și mașina și modul în care te îmbrăcai, cum ieșeai. Era cartea ta de vizită. Știi cum e, stau șmecheri cu șmecheri la masă, dar tot timpul mai e nevoie și de un fraier. Și am preferat să îmi mențin o poziție ca să fiu la masă. Și am așteptat momentul potrivit până am putut să vorbesc de la egal la egal cu o persoană și să îi zic dă-mi șansa să demonstrez că pot să fac și eu ce face ăla și ăla”, a spus Alex Bodi, în cadrul podcast-ului Gândul.

Sursa foto: Instagram

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni