Familia lui Nicolae Guță trece prin momente grele după moartea lui Orian, fratele mai mare al artistului. Vestea tristă a fost făcută publică pe rețelele de socializare, Nicoleta Guță a transmis un mesaj emoționant în memoria unchiului său.
Gallery
Durere mare în familia lui Nicolae Guță, după ce Orian, fratele artistului, s-a stins din viață. Orian era cunoscut în Valea Jiului și, potrivit apropiaților, a avut o relație foarte apropiată cu celebrul manelist.
Anunțul decesului său a fost făcut public atât de Nicolae Guță, cât și de Nicoleta Guță, care a ales să împărtășească un mesaj plin de durere cu cei care i-au cunoscut familia.
Cântăreața le-a transmis celor care vor să îi aducă un ultim omagiu unchiului său că pot merge la Biserica Sfânta Varvara din Petroșani, unde familia se va reuni pentru a-l conduce pe ultimul drum.
„Cu inimile sfâșiate de durere și cu multă iubire, vă anunțăm că unchiul nostru drag a plecat dintre noi, lăsând un gol imens în sufletele noastre. A fost un om bun și iubitor și va rămâne pentru totdeauna în inimile noastre. Cei care doresc să-i aducă un ultim omagiu sunt așteptați mâine, la ora 16:00, la Biserica Sfânta Varvara Petroșani. Dumnezeu să-l odihnească în pace și să-i dăruiască liniștea veșnică! Cu dragoste și durere, Familia îndurerată”, a scris Nicoleta Guță, pe Facebook.
De-a lungul anilor, Orian ar fi fost unul dintre oamenii de bază din viața lui Nicolae Guță. Cei doi au fost văzuți de multe ori împreună, semn al legăturii strânse dintre frați.
În plus, apropiații spun că Orian l-ar fi susținut pe artist încă din perioada în care acesta își construia cariera muzicală.
Până în acest moment, cauza decesului nu a fost făcută publică.
Nu este prima dramă din familia artistului. În anul 2013, Nicolae Guță și-a pierdut un alt frate, Samir, care suferea de cancer de piele.
Sursă foto: Facebook