• PRO TV
  • Cătălin Măruță a recunoscut cu câți bani rămâne Andra după concertele de la Sala Palatului. Prima zi de concert a fost sold out în doar șapte minute: „Aproape aduci bani de acasă”

Cătălin Măruță a recunoscut cu câți bani rămâne Andra după concertele de la Sala Palatului. Prima zi de concert a fost sold out în doar șapte minute: „Aproape aduci bani de acasă”

Cătălin Măruță a recunoscut cu câți bani rămâne Andra după concertele de la Sala Palatului. Prima zi de concert a fost sold out în doar șapte minute: „Aproape aduci bani de acasă”

Andra organizează, în fiecare an, concerte la Sala Palatului. Datorită cererii foarte mari, artista a decis să suplimenteze locurile, iar Cătălin Măruță a spus adevărul despre banii cu care aceasta a rămas după spectacolele pe care le-a susținut.

Gallery

Recent, Cătălin Măruță a fost invitat în podcastul lui Andi Moisescu, unde a explicat cum stă treaba, de fapt, cu veniturile artiștilor. Acesta a precizat că, deși oamenii tind să creadă că artistul rămâne cu toți banii încasați pe bilete, lucrurile nu stau deloc așa.

Cu câți bani a rămas Andra după concertele de la Sala Palatului

Pe lângă taxele pe care artista trebuie să le plătească statului, aceasta trebuie să achite și alte costuri care ajung la zeci de mii de euro. Prin urmare, deși prețul total al biletelor vândute este mare, Andra rămâne cu mult mai puțin de jumătate.

Citește și:

​Cătălin Măruță a mărturisit că există comentarii mai puțin plăcute legate de acest subiect inclusiv din partea colegilor de breaslă care, deși activează în același domeniu, spun lucruri care nu sunt adevărate.

În ciuda tuturor comentariilor răutăcioase și neadevărate, Cătălin Măruță a dorit să le mulțumească tuturor oamenilor care vin la concertele pe care Andra le organizează de un deceniu.

Citește și:

​„A fost Andra – Tradițional 3 la Sala Palatului. 3 zile sold out. Ziua de sâmbătă a fost vândută în șapte minute, un record. Pentru noi e o mândrie, pentru că sunt oameni care nu sunt dezamăgiți de zece ani de când facem show-urile astea și vin și vor să stea în primul rând. Vinzi o zi la Sala Palatului în șapte minute. Sunt foarte mulți oameni, inclusiv din industria muzicală care zic: bă, câți bani au făcut ăștia din Sala Palatului.

Suntem printre singurii artiști care plătim taxele integral. 51% din prețul unui bilet e taxă! Restul e chiria unei săli la Sala Palatului, 18.000 euro pe zi + accesorii încă 2.000 euro. Deci 20.000 euro pe zi. Se mai adaugă scenă, lumini, invitați, cazări. Aproape aduci bani de acasă”, a spus Cătălin Măruță.

Sursa foto: Instagram

 

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni