„Cuceresc lumea prin faptul că sunt simpatic! Probabil îl am pe vino-ncoa’!”, spunea Gigel Frone în urmă cu mai mulți ani, atunci când devenea unul dintre cei mai carismatici concurenți din istoria show-ului Românii au talent. Astăzi, la 57 de ani, artistul continuă să cânte la evenimente, să își promoveze proiectele în mediul online și spune că singurul lucru care îi lipsește este „o căsuță”.
În edița din 2012 a emisiunii Românii au talent, Gigel Frone a fost una dintre marile surprize ale competiției. Deși la preselecții Mihai Petre a fost singurul jurat care a apăsat pe „X”, concurentul a reușit ulterior să cucerească publicul și să ajungă până în finală. Numerele sale muzicale și aparițiile pline de umor ridicau sala în picioare de fiecare dată.
În 2020, artistul a revenit pe scena talentelor, de această dată alături de propria „trupă de fantastici”, încercând din nou să impresioneze publicul.
De-a lungul anilor, Gigel Frone a fost invitat în mai multe emisiuni, inclusiv la La Măruță, și a apărut chiar și în serialul Las Fierbinți.
De asemenea, mulți organizatori de evenimente l-au chemat să susțină momente artistice, iar acesta spune că tariful său este negociabil și că rămâne deschis la noi colaborări. În plus, artistul a avut și proiecte cinematografice de-a lungul timpului.
Au trecut 14 ani de la momentul care l-a făcut celebru, iar recent, într-un interviu pentru canalul de YouTube „Fiță cu Adiță”, artistul a vorbit deschis despre viața sa din prezent.
Gigel Frone a mărturisit că își câștigă existența din cântat și că locuiește în continuare la hotel.
„Tot la hotel stau. Camerele s-au mai scumpit, dar având în vedere că eu am șapte ani la ei, dau 150 de lei”, a spus acesta.
Artistul a explicat că preferă această variantă pentru a evita grija facturilor și a întreținerii unui apartament.
„Nu-mi vin facturi. Mi-a venit o petrecere, pun deoparte pentru hotel, alimente. N-am o bătaie de cap. Bine, au fost și cazuri când am rămas fără bani, dar m-am împrumutat”, a mai declarat el.
Întrebat dacă mai este solicitat la evenimente precum în urmă cu câțiva ani, Gigel Frone a răspuns cu încredere:
„Eu o să fiu pe val toată viața. Stai liniștit că nu mă pierd.”
Artistul spune că a început să se promoveze și pe TikTok, platformă pe care și-a făcut cont în acest an.
„Sunt fericit că mi-a dat Dumnezeu viață, îmi gândesc proiectele mele”, a spus el.
În timpul interviului, realizatorul Adiță Voicu l-a întrebat ce simte că îi lipsește în acest moment al vieții.
„O căsuță îmi lipsește. Da’ tot prin munca mea, prin puterea mea de a face ceva”, a răspuns artistul.
Pe lângă veniturile obținute din spectacole și petreceri, Gigel Frone a dezvăluit că beneficiază și de o pensie pe caz de boală, „micuță”.
Interviul nu a fost lipsit nici de momente amuzante și declarații picante. La un moment dat, invitatul a recunoscut că s-ar însura cu Andreea Mantea.
CITEȘTE ȘI:
VEZI ȘI: