• PRO TV
  • Femeia din spatele lui Nuțu Cămătaru, declarații șocante: ”Dacă mă chema un procuror să-mi zică stai, să te..., mă duceam”

Femeia din spatele lui Nuțu Cămătaru, declarații șocante: ”Dacă mă chema un procuror să-mi zică stai, să te..., mă duceam”

Femeia din spatele lui Nuțu Cămătaru, declarații șocante: ”Dacă mă chema un procuror să-mi zică stai, să te..., mă duceam”

„Cămătarii” este un documentar-crimă despre ascensiunea unuia dintre cele mai cunoscute clanuri interlope din România și despre lumea care a făcut posibilă apariția lui. Are premiera luni, 25 mai, pe PRO TV și VOYO.

Prin acces exclusiv la membrii clanului, imagini de arhivă rare, mărturii nedocumentate până acum și perspective din partea procurorilor, polițiștilor, jurnaliștilor și rivalilor, seria reconstruiește mecanismele reale ale puterii și crimei organizate într-o Românie aflată în tranziție.

Gallery

Sub sloganul „CĂMĂTARII – Frică. Putere. Decădere”, unul dintre cele mai cunoscute clanuri din România își spune pentru prima dată propria poveste din interior. De la copilăria în Ferentari și ascensiunea din anii ’90, până la conflictele dintre grupări și confruntarea directă cu autoritățile, serialul documentar VOYO urmărește evoluția unei familii aflate în centrul unor evenimente care au marcat istoria recentă a României.

View this post on Instagram

A post shared by Camatarii (@camatariiserial)

Lidia Balint, cunoscută drept „Mica Cămătăreasa”, este una dintre cele mai cunoscute femei asociate lumii interlope din România. Mereu între atenția publică, Mica a trăit sub presiunea unui univers în care puterea și sacrificiul merg mână în mână. Uneori era văzută ca o femeie sensibilă, care își apără familia, iar alteori ca o femeie dură, implicată în scandaluri și mereu prezentă în atenția presei. A ales să își protejeze soțul, luând asupra sa faptele lui în două dosare. Povestea ei scoate la iveală rolul important pe care femeile îl au în astfel de familii. Prin personajul ei, serialul arată partea umană din spatele unei lumi dominate de frică și reguli nescrise.

Parteneri editoriali

Share

Videoclipuri cu știri

Citește și

Ultimele articole

Top citite

L-ai pierdut la TV

Episoade noi acum pe VOYO

7 zile înainte de TV • fără reclame • oricând

Top emisiuni