Anca Serea a reacționat după ce în mediul online au apărut tot mai multe speculații legate de o posibilă separare de Adrian Sînă. Vedeta a explicat de ce nu mai poartă verigheta, de ce nu mai apar fotografii recente cu soțul ei și a clarificat situația din familia lor.
Gallery
În ultimele zile, relația dintre Anca Serea și Adrian Sînă a devenit subiect de discuție în mediul online, după ce fanii au observat câteva schimbări în comportamentul celor doi. Faptul că nu și-au mai afișat verighetele, că nu au mai apărut împreună în mediul virtual și că nu se mai urmăresc pe Instagram a alimentat zvonurile privind o posibilă criză în căsnicie.
Invitată într-o emisiune Tv , Anca Serea a decis să lămurească toate speculațiile și a explicat că lucrurile nu stau așa cum au fost interpretate de internauți.
Vedeta a precizat că lipsa fotografiilor de cuplu din mediul online nu înseamnă că există probleme între ea și Adrian Sînă. Anca Serea a spus că nu simte nevoia să demonstreze nimănui nimic și că viața lor de familie nu trebuie expusă permanent.
„Nu vreau să dovedesc nimănui nimic, , ba mai mult, în această perioadă în care nu prea înțeleg ce s-a întâmplat și care a fost faptul declanșator”, a declarat Anca Serea, potrivit spynews.
Aceasta a explicat că au existat momente în care cei doi au fost împreună la evenimente, însă nu a avut timp să posteze fotografii pe rețelele sociale.
„Ba ne-am pozat împreună, dar eu nu am apucat să postez încă pentru că am ajuns acasă seara, la zece și ceva. Adică nu am considerat niciodată că sunt responsabilă față de urmăritorii mei, să postez doar poze cu soțul meu”, a spus aceasta.
Anca Serea a mai transmis că nu consideră că trebuie să își transforme relația într-un jurnal public doar pentru a răspunde curiozităților celor care o urmăresc.
Unul dintre cele mai comentate detalii a fost lipsa verighetei de pe mâna vedetei. Mulți au asociat acest lucru cu probleme în căsnicia dintre Anca Serea și Adrian Sînă, însă explicația oferită de aceasta este una simplă.
Vedeta a spus că verigheta nu îi mai este potrivită după ce s-a schimbat puțin din punct de vedere fizic, iar același lucru s-ar fi întâmplat și în cazul soțului ei.
„Nu port verigheta că m-am mai îngrășat puțin, și mi-a rămas mică și mie, și lui. Uite, de acum o să fac tot posibilul să o port. Nu stau cu verigheta în casă, nici cu cercei, nici cu nimic”, a explicat Anca Serea.
Astfel, vedeta a dat de înțeles că motivul este unul practic și nu are legătură cu o eventuală ruptură între ea și Adrian Sînă.
Un alt subiect care a atras atenția a fost faptul că cei doi nu mai apar conectați pe Instagram, lucru interpretat de unii dintre urmăritori ca un semn de tensiune în cuplu.
Anca Serea a considerat însă că astfel de detalii sunt transformate prea ușor în concluzii despre viața personală a unui cuplu.
„De la un neurmărit pe Instagram se pune… Dar poate am pus noi un pariu, poate avem noi o strategie, v-ați gândit la chestia asta? Mi se pare atât de stupid, adică doi oameni care sunt de 16 ani împreună și au o familie, mi se pare stupid să stăm acum să ne agățăm de niște detalii din acestea.”
Sursă foto: Instagram