Bodo de la Proconsul a răspuns cu umor celor care au comentat schimbarea sa fizică, după ce artistul a slăbit considerabil. Aflat în vacanță în Grecia, cântărețul a publicat o fotografie însoțită de un mesaj pentru „hateri”, în care spune că este mai important să fie sănătos decât să țină cont de părerile celor din jur.
Gallery
Bodo, solistul trupei Proconsul, a ales să răspundă comentariilor apărute după transformarea prin care a trecut cu o doză de autoironie. Artistul a publicat o imagine din „însorita Eladă”, în care apare zâmbitor, și a transmis un mesaj direct celor care au avut reacții la schimbarea sa fizică.
„Mesaj pentru hateri: decât gras și frumos, mai bine slab și frumos! Și sănătos! ”, a scris Bodo pe rețelele sociale.
VEZI IMAGINEA ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS
Artistul le-a transmis urmăritorilor săi și un mesaj pozitiv: „Vă îmbrățișez pe toți! Zi binecuvântată să aveți!”
În ultima perioadă, schimbarea fizică a lui Bodo a atras atenția fanilor, după ce artistul a povestit despre procesul prin care a trecut și despre felul în care noul stil i-a schimbat viața.
În loc să răspundă criticilor printr-o polemică, solistul Proconsul a ales să transforme comentariile într-un moment de glumă, subliniind că, dincolo de imagine, cel mai important lucru rămâne sănătatea.
În urmă cu o lună, într-o postare pe rețelele de socializare, artistul le-a transmis fanilor că a ajuns de la 142 kg la 96 kg, că acum este plin de energie, nu mai ia pastile pentru inimă și că nu se mai simte mereu obosit, așa cum era în trec
„De la 142 kg- la 96 kg. De la apnee în somn- la somn de bebeluș. De la cântat cu seriozitate- la cântat cu excelență. De la mâncat mici- la mâncat mici (da, mai mici). De la „nu mai pot'- la energie cât pentru două zile. De la deznădejde- la poftă de viață. De la pastile pentru inimă- la vitamine.
De la udat florile in ghiveci- la tuns iarba săptămânal (si nu puțină). De la haine XXXL- la L. De la oboseală continuă- la chef de drumuri și proiecte. De la supraviețuire- la viață trăită cu bucurie. De la rutină- la planuri de viitor. Și cel mai frumos? De la o soție iubitoare- la aceeași soție iubitoare, care a fost si este lângă mine. Mulțumesc lui Dumnezeu pentru iubirea Lui”, a scris Bodo pe rețelele sociale.
Sursă foto: Facebook