
Imaginile din emisiunea EW au dezvăluit posibilul motiv pentru care Jude Bellingham l-a pălmuit pe Valentin Barco după victoria Argentinei împotriva Angliei.
Barco, în vârstă de 21 de ani, jucătorul de rezervă neutilizat, a sărbătorit lângă Bellingham, într-un grup cu alte câteva vedete argentiniene, după o victorie dramatică cu 2-1, miercuri.
Așadar, atunci când jucătorul englez l-a lovit cu o lovitură în zona urechii, a părut un atac complet neprovocat.
Gallery
Dar un fragment de la începutul confruntării semifinalei Cupei Mondiale sugerează un posibil motiv.
La fel ca alte câteva rezerve, Barco a alergat să se alăture celor care sărbătoreau când Enzo Fernandez a egalat de la distanță în minutul 85.
Dar, spre deosebire de colegii săi, tânărul a alergat direct în calea jucătorilor englezi, sărind și aclamând în fața lor.
@thenationalnews Jude Bellingham slaps Argentina's Colo Barco on the head moments after England lost the World Cup semi-final. There was speculation that Barco uttered an insult to Bellingham, but neither player has confirmed that, nor spoken of the incident yet.
♬ original sound - The National News
Acele momente s-ar putea să-i fi rămas în minte lui Bellingham când a decis să-i dea o lovitură lui Barco după meci.
Acțiunea lui Jude Bellingham a stârnit o reacție furioasă, Barco întorcându-se și împingându-l pe mijlocașul echipei „Three Lions” înainte ca Nicolas Otamendi să sosească la fața locului pentru a-și susține coechipierul.
Incidentul nu a fost observat de oficialii meciului la momentul respectiv, dar FIFA ar putea lua măsuri disciplinare împotriva lui Bellingham.
Foto: Profimedia