![](https://cmero-ott-images-avod.ssl.cdn.cra.cz/r314x175n/q80/NA.jpg?default=https%3A%2F%2Fassets.protv.ro%2Fassets%2Ffeed%2Fproduction_cross-la-interior-articol-protv%2F20240725%2F62469646+%281%29.webp)
Maddie Ziegler a devenit cunoscută după ce a apărut în videoclipurile artistei Sia.
Maddie Ziegler este o dansatoare, actriță și model din Statele Unite ale Americii. Aceasta s-a născut în 2002 și a apărut pentru prima dată pe sticlă, într-un show american pe când avea 8 ani.
În 2014 a început o colaborare de succes cu cântăreața Sia și în acest fel a devenit din ce în ce mai cunoscută. Maddie a apărut ca dansatoare de balet în videoclipurile pieselor "Chandelier", "Elastic Heart" sau "The Greatest".
Acum, la 17 ani a continuat cu diversele proiecte din modelling și coregrafiile care au cosacrat-o cel mai mult, devenind un nume sonor pe Instagram. Aceasta are aproximativ 13 milioane de următori pe contul ei oficial de Instagram.