• Belgia se califica in sferturile turneului final dupa un fabulos 4-0 impotriva Ungariei!

In meciul de 10 transmis aseara de Pro TV, Belgia a invins Ungaria, scor 4-0!

Meciul a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de peste 1.6 milioane de telespectatori la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare, intre 22:01 - 23:49. In minutul de maxima audienta, de la 22:44, peste 2 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Belgia si Ungaria.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 10 puncte de rating si o cota de piata de 29.2%, urmatorul post clasat inregistrand 3.5 puncte de rating si 10.2% cota de piata.

In ultima partida disputata duminica in optimile de finala ale UEFA EURO 2016TM, Belgia s-a impus cu 4-0 in fata Ungariei. Belgienii au inceput excelent meciul, reusind in minutul 10 sa deschida scorul prin Alderweireld, care a marcat cu o lovitura de cap de la 6 metri. Ploaia de goluri s-a dezlantuit in minutul 78, cand Batshuayi a marcat la doar doua minute distanta de la intrarea sa in teren. In minutul 79, Hazard marcheaza cu un sut la coltul lung, din 16 metri. Lovitura de gratie a belgienilor a venit in minutul 91, cand Carrasco a marcat cu un sut la coltul scurt!

Diseara, de la ora 19:00, Pro TV transmite LIVE super-meciul dintre Spania si Italia!

Aplicatia Stirile Pro TV aduce cele mai noi informatii de la UEFA EURO 2016TM, in timp real, direct pe telefonul mobil. Scorurile, statisticile si chiar previziunile pentru meciurile de la Campionatul European de Fotbal sunt actualizate in fiecare secunda in sectiunea EuroScor. In categoria dedicata exclusiv UEFA EURO 2016TM se gasesc cele mai noi informatii de la corespodentii Pro TV din Franta. Aplicatia este disponibila atat pentru dispozitivele cu sistem Android, cat si pentru iPhone.