• Belgia si Italia au oferit un meci superb pentru milioane de telespectatori!

Belgia si Italia au oferit un meci superb pentru milioane de telespectatori!

Aseara, Pro TV a difuzat un nou meci de exceptie de la UEFA EURO 2016™. De la 22:00, in direct la Pro TV, toata Romania a putut urmari un meci pe cinste dintre doua echipe extrem de puternice: Belgia si Italia.

Meciul a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de peste 1.9 milioane de telespectatori la nivel national pe intreg intervalul de difuzare, intre 22:01 - 23:50. In minutul de maxima audienta, de la 22:19, peste 2.4 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Belgia si Italia.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 15.3 puncte de rating si o cota de piata de 41.9%, urmatorul post clasat inregistrand 3.5 puncte de rating si 9.6% cota de piata.

Doua dintre favoritele la castigarea UEFA EURO 2016™ s-au intalnit aseara intr-un meci pe cinste al grupei E! Echipa lui Conte a reusit sa marcheze doua goluri, care au ridicat in picioare spectatorii din tribunele stadionului din Lyon! Meciul dintre cele doua echipe a debutat cu un fault extrem de dur al lui Eder, care a avut insa sansa sa nu primeasca cartonas galben.

Italienii au reusit sa deschida scorul in minutul 32, printr-un gol executat impecabil de Giaccherini. Jucatorii din Peninsula au marcat din nou in urma unui contraatac la care au participat Candreva si Pelle. In minutul 93, Pelle a executat un vole puternic, marcand al doilea gol al meciului in poarta lui Courtois.

Diseara, de la 22:00, Pro TV transmite in direct meciul de 10, dintre Portugalia si Islanda!

Maine, de la ora 19:00, toata Romania vede Romania! Echipa nationala, condusa de Anghel Iordanescu, intalneste Elvetia, in al doilea meci al tricolorilor de la UEFA EURO 2016™.

Aplicatia Stirile Pro TV aduce cele mai noi informatii de la UEFA EURO 2016™, in timp real, direct pe telefonul mobil. Scorurile, statisticile si chiar previziunile pentru meciurile de la Campionatul European de Fotbal sunt actualizate in fiecare secunda in sectiunea EuroScor. In categoria dedicata exclusiv UEFA EURO 2016™ se gasesc cele mai noi informatii de la corespodentii Pro TV din Franta. Aplicatia este disponibila atat pentru dispozitivele cu sistem Android, cat si pentru iPhone.

Toata Romania vede Romania! Bucurati-va de fotbal!