• Cel mai spectaculos meci de pana acum de la UEFA EURO 2016™ a fost urmarit la intensitate maxima de milioane de telespectatori!

Germania a cucerit aseara inimile telespectatorilor, care au urmarit cel mai important meci UEFA EURO 2016™ al zilei, transmis LIVE de Pro TV! Panzerele au navalit in poarta Ucrainei cu doua goluri spectaculoase!

Meciul a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de aproape 1.9 milioane de telespectatori la nivel national pe intreg intervalul de difuzare, intre 22:01 - 23:50. In minutul de maxima audienta, de la 22:40, 2.4 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Germania si Ucraina.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 14.7 puncte de rating si o cota de piata de 41.1%, urmatorul post clasat inregistrand 3.7 puncte de rating si 10.5% cota de piata.

Nemtii condusi de Joachim Low au deschis scorul in minutul 19 prin Shkodran Mustafi. Acesta a marcat cu capul dupa o lovitura libera executata perfect de Kroos. La mai putin de 10 minute distanta, Ucraina a avut poate cea mai mare ocazie a meciului: Khacheridi trimite cu capul direct spre poarta nemtilor, mingea fiind scoasa miraculos de Neuer!

Neuer a salvat soarta partidei si in repriza a doua. In minutul 87, aceasta a riscat acordarea unui penalty Ucrainei in momentul in care a blocat mingea dupa o eroare a lui Mustafi, care era sa marcheze un autogol. In minutul 92, Germania a inchis tabela dupa un contraatac, in care Ozil a centrat perfect pentru Schweinsteiger, mijlocasul lui United marcand al doilea gol al campioanei mondiale!

Diseara, de la 22:00, Pro TV transmite in direct meciul de 10 dintre Belgia si Italia!

Toata Romania vede Romania! Bucurati-va de fotbal!