• EA este femeia care a nascut imediat dupa ce a alergat 6 ore la maraton! VIDEO

EA este femeia care a nascut imediat dupa ce a alergat 6 ore la maraton! VIDEO

<span style="color:#f00;">EA este </span>femeia care a nascut imediat dupa ce a alergat<span style="color:#f00;"> 6 ore la maraton</span>! VIDEO

O femeie din Statele Unite ale Americii a nascut o fetita dupa ce a alergat in cadrul unui maraton la Chicago.

Amber Miller, insarcinata in 39 de saptamâni, a vrut cu orice pret sa alerge la maratonul Chicago si a trecut linia de sosire in sase ore si 25 de minute, scrie dailymail.co.uk.

Desi spre finalul cursei a inceput sa aiba contractii, femeia in vârsta de 27 de ani a continuat sa alerge, iar dupa terminarea maratonului a nascut o fetita.

"A fost cea mai lunga zi din viata mea, insa maratonul a fost mai usor decât nasterea", a declarat proaspata mamica.
Mama atletica a declarat ca a primit aprobarea medicului sa alerge jumatate din maraton, iar sotul ei i-a fost alaturi pe perioada cursei si a sustinut-o. Miller a spus ca a alergat in mod regulat pe perioada sarcinii, iar organizatorii maratonului nu s-au opus participarii sale la competitie.

"Am alergat jumatate de cursa si am mers cealalta jumatate. Asa am reusit sa trec linia de sosire", a spus femeia.
Amber a mai alergat in cadrul unui maraton si când a fost insarcinata in patru luni cu fiul ei, Caleb.