Jocurile Olimpice 2012: Programul probelor de luni. Hai, Romania!

Jocurile Olimpice 2012: Programul probelor de luni. Hai, Romania!
Data publicarii: 30 Iulie 2012
Data actualizare: 30 Iulie 2012
Luni, 30 iulie:

Canotaj - recalificari doua rame feminin, patru vasle feminin, 8+1 masculin, patru vasle masculin, doua rame masculin, serii doua rame feminin, patru rame masculin.

Badminton

10.30 - Tur preliminar simplu masculin si feminin, dublu masculin si feminin, dublu mixt

Baschet feminin, tur preliminar:

11.00 - Croatia - China (grupa A)

13.15 - Cehia - Turcia (grupa A)

16.30 - Franta - Australia (grupa B)

18.45 - Rusia - Brazilia (grupa B)

22.00 - Marea Britanie - Canada (grupa B)

00.15 - Angola - Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plaja

11.00 - calificari masculin si feminin

Box

15.30 si 22.30 - 16-imi de finala -52 de kilograme masculin

16.45 si 23.45 - 16-imi de finala -81 de kilograme masculin

Kaiac canoe slalom

15.30 - serii C2 masculin si K1 feminin

Echitatie

14.30 - concursul individual si pe echipe de cross-country

Scrima

12.30 si 20.00 spada individual feminin

Gimnastica artistica

18.30 - concursul general pe echipe masculin

Haltere

12.00 si 21.00 - 62 de kilograme masculin

14.30 si 17.30 - 58 de kilograme feminin

Handbal feminin, primul tur:

11.30 - Angola - Croatia (grupa A)

13.15 - Coreea de Sud - Danemarca (grupa B)

16.30 - Marea Britanie - Rusia (grupa A)

18.15 - Franta - spania (grupa B)

21.30 - Brazilia - Muntenegru (grupa A)

23.15 - Suedia - Norvegia (grupa B)

Hochei pe iarba masculin

Primul tur:

10.30 - Coreea de Sud - Noua Zeelanda (grupa B)

12.45 - Australia - Africa de Sud (grupa A)

15.45 - Spania - Pakistan (grupa A)

18.00 - Olanda - India (grupa B)

21.00 - Marea Britanie - Argentina (grupa A)

23.15 - Germania - Belgia (grupa B)

Judo

11.30 si 16.00 - 73 de kilograme masculin, -57 kilograme feminin

Natatie

12.00 - serii 200 de metri liber feminin, 200 de metri fluture masculin, 200 de metri mixt feminin

21.30 - semifinale 200 de metri liber feminin, finala 200 de metri liber masculin, finala 100 de metri spate feminin, finala 100 de metri masculin, finala 100 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri fluture masculin, semifinale 200 de metri mixt feminin.

Sarituri in apa

17.00 - platforma 10 metri sincron masculin

Tenis

13.30 - turul doi simplu masculin si feminin, dublu masculin si feminin.

Tenis de masa

12.00 - turul trei simplu masculin, turul patru simplu masculin si feminin

Tir

11.00 - 10 metri pusca masculin, calificari talere masculin

Tir cu arcul

11.00 - 32-imi si 16-imi de finala proba individuala masculin si feminin

Yachting

14.00 Cursele 1 si 2 laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, cursele 3 si 4 Finn masculin, Star masculin, prima runda Eliott 6 metri feminin

Volei feminin

Primul tur

11.30 - China - Turcia (grupa B)

13.30 - Serbia - Coreea de Sud (grupa B)

16.45 - Republica Dominicana - Rusia (grupa A)

18.45 - Statele Unite ale Americii - Brazilia (grupa B)

22.00 - Italia - Japonia (grupa A)

00.00 - Marea Britanie - Algeria (grupa A)

Polo feminin

Faza grupelor:

16.10 - Spania - China (grupa A)

17.30 - Italia - Australia (grupa B)

20.20 - Marea Britanie - Rusia (grupa B)

21.40 - Ungaria - Statele Unite ale Americii (grupa A).




VIDEO PROTVPLUS.RO
STIRILEPROTV.RO
Mai mult pe STIRILEPROTV.RO
Modifică setările cookies