• PRO TV
  • Manchester City si Real Madrid au remizat aseara in meciul transmis de PRO TV!

Manchester City si Real Madrid au remizat aseara in meciul transmis de PRO TV!

Manchester City si Real Madrid au remizat aseara in prima semifinala a acestui sezon UEFA Champions League, transmisa in direct de PRO TV.

Meciul a fost urmarit de peste 1.4 milioane de telespectatori la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare, intre 21:46 - 23:37. Cel mai urmarit minut al competitiei, de la 22:18, a reunit aproape 1.9 milioane de telespectatori. La nivelul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, meciul a fost lider de audienta, obtinand 8.8 puncte de rating si 22.2% share, in timp ce postul de pe locul doi a inregistrat 5.5 puncte de rating si 13.9% share.

Prima repriza a gasit cele doua echipe extrem de prudente, cele 45 de minute fiind lipsite de ocazii de gol. Jucatorii de peste 1 miliard de euro din prima semifinala UEFA Champions League au iesit mult mai motivati de la vestiare, Aguero avand prima mare ocazie a partidei in minutul 46, cand a sutat putin peste spatiul portii. Cea mai mare ocazie a meciului a venit, in minutul 70, din partea lui Jesecare, care a trimis cu capul in bara transversala a echipei adverse.

Diseara, de la 21:45, dupa Ferma vedetelor, telespectatorii au bilete la meciul tur dintre Atletico Madrid – Bayern Munchen. Cele doua echipe se dueleaza tot in semifinalele UEFA Champions League.

Joi seara, PRO TV a pregatit telespectatorilor cele mai bune locuri la semifinalele UEFA Europa League! Imediat dupa Atletico Textila, de la 22:00, PRO TV transmite LIVE meciul tur dintre Villarreal si Liverpool!