• PRO TV
  • Meciul de poveste de pe Camp Nou a fost lider de audienta!

Meciul de poveste de pe Camp Nou a fost lider de audienta!

Meciul de poveste dintre Barcelona si Atletico Madrid a fost lider de audienta, fiind urmarit de peste 1.3 milioane de telespectatori la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare, intre 21:47 - 23:40.

Cel mai urmarit minut al competitiei, de la 22:34, a reunit peste 1.6 milioane de telespectatori. La nivelul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, meciul a fost lider de audienta, obtinand 9.9 puncte de rating si 26.8% share, in timp ce postul de pe locul doi a inregistrat 5.3 puncte de rating si 14.3% share.

Barcelona s-a impus cu scorul de 2-1 in meciul spectaculos pe care l-a dominat categoric. Atletico a deschis scorul prin Fernando Torres in minutul 25, dupa un sut spectaculos de la 15 metri. La doar 10 minute distanta, EL Nino Torres a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben! Dupa pauza, detinatoarea trofeului Champions League a iesit mult mai determinata de la vestiare, Suarez realizand dubla cu doua goluri in minutele 63 si 74.

Maine seara, de la 22:00, PRO TV transmite LIVE o partida de exceptie din Europa League: Borussia Dortmund – Liverpool.