• Meciul din sferturile Europa League dintre Borussia Dortmund – Liverpool a fost lider de audienta

Meciul din sferturile Europa League dintre Borussia Dortmund si Liverpool a fost lider de audienta la nivel comercial, public cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, obtinand 7 puncte de rating si 20.2% share, in timp ce postul de pe locul doi a inregistrat 5.8 puncte de rating si 16.7% share.

Mansa tur a sferturilor de finala Europa League dintre Borussia Dortmund si Liverpool s-a incheiat la egalitate. In minutul 36, Origi a deschis scorul pentru Liverpool in urma unui sut din 12 metri. In minutul 47, Hummels a egalat cu o lovitura de cap, stabilind si scorul final al meciului tur.

Saptamana viitoare PRO TV a pregatit inca 2 meciuri de exceptie! Marti, de la 21:45, Real Madrid si Wolfsburg se lupta in UEFA Champions League, iar joi, de la 22:00, mansa retur dintre Liverpool si Borussia Dortmund.