• Peste doua milioane de romani au fost alaturi de Steaua in primul meci al sezonului

Steaua nu a reusit sa declanseze sarbatoarea in Ghencea la primul meci din grupele UEFA Champions League.

In direct la Pro TV, Steaua fara Mirel Radoi a pierdut cu 1-0 in fata campioanei Germaniei, Bayern Munchen. Cu doua bare si un gol anulat al lui Bogdan Stancu, stelistii au fost la un pas de a reusi a treia victorie acasa in sase sezoane UEFA Champions League.

Cu o audienta medie pe publicul din mediul urban de 17,2 puncte de rating si cu o cota de piata de 43,7, PRO TV a fost lider incontestabil, conform datelor furnizate de GFK România.

Minutul de maxima audienta a fost atins in prima repriza, 22:21, cand 2.517.000 de romani urmareau pe PRO TV incercarile stelistilor de a egala, adica un rating de 22,1 puncte si 51,7% cota de piata.

Şi publicul comercial urban, cu vârste cuprinse între 18 şi 49 de ani, a preferat meciul Steaua – Bayern, transmis miercuri seara de PRO TV, cu un rating de 17,4 puncte şi o cotă de piaţă de 47,7%.