• Sferturile Cupei Romaniei Timisoreana se vad la Pro TV si Sport.ro

Sferturile Cupei Romaniei Timisoreana se vad la Pro TV si Sport.ro

Lupta pentru calificarea in semifinalele Cupei Romaniei se da la Pro TV si Sport.ro. Capul de afis al sferturilor a fost derby-ul dintre detinatoarea Cupei, CFR Cluj si Craiova.

CFR-ul s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana dupa ce a invins cu 1-0 pe Universitatea Craiova!

REACTII: Mititelu acuza CFR de blat: "Maine ma duc la DNA si spun tot ce stiu! Muresan le-a dat 50.000 € celor de la Pandurii ca sa se dea la o parte!" Muresan: "Vaslui este cel mai tare adversar" Aron Huzu, fostul sef al arbitrilor: "Golul Craiovei a fost regulamentar" Mandorlini: "CFR-ul poate fi ca Juventus"

CFR-ul s-a razbunat pentru infrangerea de anul trecut din campionat, 1-4 cu Craiova. Oamenii lui Mandorlini au castigat cu 1-0 sferturtul din Cupa Romaniei impotriva celor de la Universitatea. Singurul gol a fost inscris de Dubarbier in minutul 24. Oltenii au de ce sa fie suparati. Arbitrul Tudor le-a anulat un gol in prima repriza pentru un offside nesemnalizat insa de tusier.

Intra aici pentru video.

Cealalta mare favorita la castigarea trofeului, Dinamo.va juca pentru semifinale la Ploiesti, cu Astra, pe 19 noiembrie, de la 20:15, Live la Pro TV.

Lui Lacatus i s-a indeplinit dorinta - a vrut sa joace acasa in sferturile Cupei, si asa s-a nimerit. Vasluiul se bate cu echipa care a scos Rapidul din CupaInternational Curtea de Arges. Si Moldovan de la Brasov a fost norocos – echipa lui va juca in sferturi cu ultima clasata din campionat, Bistrita lui Tata Jean Padureanu, echipa care a eliminat-o in optimi pe Steaua.