• Spania, campioana Europei, paraseste UEFA EURO 2016!

Spania, campioana Europei, paraseste UEFA EURO 2016!

Spania, campioana Europei, paraseste UEFA EURO 2016<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: arial, helvetica, clean, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 16.003px; background-color: rgb(250, 250, 250);">™</span>!

Spania, campioana en-titre a Europei, a fost eliminata aseara de la UEFA EURO 2016TM dupa un meci in care a fost dominata clar de Italia!

Meciul, transmis LIVE de Pro TV, a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de peste 1.6 milioane de telespectatori la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare, intre 19:02 – 20:52. In minutul de maxima audienta, de la 20:50, peste 2.3 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Italia si Spania.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 10.9 puncte de rating si o cota de piata de 38.3%, urmatorul post clasat inregistrand 4.3 puncte de rating si 15.2% cota de piata.

Italienii au inceput in forta meciul, avand o serie de ocazii mari prin varfurile Eder si Pelle. In minutul 33, Eder a executat o lovitura libera din marginea careului, De Gea a respins in fata, iar Chiellini a marcat cu poarta goala. In repriza secunda, Spania a inceput un atac mai clar, dar Italia a reusit sa se impuna si de aceasta data. In minutul 91, Italia a decis scorul final prin Graziano Pelle, care a marcat din 6 metri, dupa o centrare a lui Insigne.

Joi, 30 iunie, de la 22:00, telespectatorii vor putea urmari super meciul de 10 dintre Polonia si Portugalia!

Aplicatia Stirile Pro TV aduce cele mai noi informatii de la UEFA EURO 2016TM, in timp real, direct pe telefonul mobil. Scorurile, statisticile si chiar previziunile pentru meciurile de la Campionatul European de Fotbal sunt actualizate in fiecare secunda in sectiunea EuroScor. In categoria dedicata exclusiv UEFA EURO 2016TM se gasesc cele mai noi informatii de la corespodentii Pro TV din Franta. Aplicatia este disponibila atat pentru dispozitivele cu sistem Android, cat si pentru iPhone.