• Steaua a fost eliminata de Gloria Bistrita din Cupa Romaniei

Steaua a fost eliminata de Gloria Bistrita din Cupa Romaniei

Steaua zice ADIO Cupei Romaniei, dupa ce a fost eliminata de Gloria Bistrita, la finalul unui meci dramatic.

Steaua si Gloria au oferit probabil cel mai spectaculos meci al Cupei pana in acest moment, tinut intr-o tensiune maxima timp de 120 de minute plus penaltyuri.

In minutul 80, jucatorul Mihai Onicas (Steaua) a fost eliminat, pentru ca l-a lovit cu cotul pe Borbely. In minutul 102, Dinu Sanmartean, de la Gloria, a primit al doilea cartonas galben, pentru tinere de tricou, si implicit pe cel rosu, deoarece mai fusese avertizat in minutul 64 al meciului. La finalul celor 90 de minute regulamentare si dupa cele doua reprize de prelungiri, scorul a fost egal 0-0.

Cartonase galbene: Velcovici \'25, D. Sanmartean \'64, \'102, V. Nastase \'90+1, Borbely \'95 / Ochirosii \'15, Plesan \'19, Surdu \'19, Bibiskov \'76, Grzelak \'80, Dayro Moreno \'110. Cartonase rosii: D. Sanmartean \'102 / Onicas \'81

La meci au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, dintre care 200 de sustinatori ai formatiei Steaua. Jucatorul Ovidiu Petre a revenit la Steaua dupa o lunga perioada de absenta, cauzata de o accidentare.

Ambele echipe au menajat in acest meci mai multi jucatori: Lucian Sanmartean, Borbely si Ciuca, la Gloria, respectiv Zapata, Ghionea, Nicolita, Toja si Kapetanos, la Steaua. Directorul tehnic-manager general al Gloriei, Florin Halagian, aflat in stare de suspendare, a urmarit meciul de la Tribuna a II-a, undeva deasupra bancilor de rezerve.

Intra aici sa vezi cele mai interesante faze ale meciului  Gloria Bistrita-Steaua.

Toate meciurile din Cupa Romaniei Timisoreana se vad si pe internet, live si gratuit, pe site-ul www.sport.ro.