• PRO TV

Meciul retur al dublei care a apropiat-o pe Steaua de grupele Europa League, Motherwell - Steaua, a fost in direct la Pro TV si www.protv.ro, joi, 6 august, de la ora 21:45.

Steaua s-a apropiat de grupele Europa League, dupa ce a invins echipa scotiana Motherwell, cu scorul general 6-1, in urma celor doua meciuri disputate. In tur, Steaua si-a aratat noua fata europeana. A facut instructie in Ghencea cu scotienii de la Motherwell, 3 - 0.

Steaua i-a invins pe scotieni si la ei acasa, cu 3-1. Golurile romanilor au fost marcate de P. Marin, din penalty, in minutul 58 si de Stancu, in minutele 67 si 84. Steaua s-a calificat in play-off-ul Europa League, ultimul obstacol inaintea accederii in grupele competitiei.