• Surpriza serii la UEFA EURO 2016™: Croatia a invins Spania cu 2-1!

Surpriza serii la UEFA EURO 2016™: Croatia a invins Spania cu 2-1!

Surpriza de proportii aseara la UEFA EURO 2016TM, in meciul de 10 transmis de Pro TV! Croatia a marcat de doua ori si i-a trimis pe spanioli sa joace cu Italia in optimi!

Meciul a fost lider de audienta pe toate segmentele de public, fiind urmarit de peste 1.5 milioane de telespectatori la nivel national, pe intreg intervalul de difuzare, intre 22:00 - 23:51. In minutul de maxima audienta, de la 23:49, aproape 1.9 milioane de telespectatori urmareau meciul dintre Croatia si Spania.

Pe segmentul publicului comercial, cu varsta cuprinsa intre 18 si 49 de ani, Pro TV a fost lider de audienta cu 11.1 puncte de rating si o cota de piata de 34.5%, urmatorul post clasat inregistrand 4.1 puncte de rating si 12.6% cota de piata.

Meciul de aseara de la Bordeaux a oferit 3 goluri pe cinste. La doar 7 minute de la fluierul de start al partidei, Spania a deschis scorul prin Morata, dupa o pasa precisa a lui Fabregas. Spaniolii au continuat sa atace, dar nu au reusit sa mai marcheze. Ultimul gol al primei reprize a venit in minutul 45, prin Kalinic. Repriza a doua a fost si ea bogata in ocazii, cea mai mare dintre acestea fiind penalty-ul ratat de Sergio Ramos in minutul 70. Soarta meciului a fost decisa in minutul 88 de Perisic, care a inscris cu stangul pe sub portarul De Gea.

Diseara, de la 22:00, telespectatorii au bilete la meciul de 10 dintre Suedia si Belgia!

Aplicatia Stirile Pro TV aduce cele mai noi informatii de la UEFA EURO 2016TM, in timp real, direct pe telefonul mobil. Scorurile, statisticile si chiar previziunile pentru meciurile de la Campionatul European de Fotbal sunt actualizate in fiecare secunda in sectiunea EuroScor. In categoria dedicata exclusiv UEFA EURO 2016TM se gasesc cele mai noi informatii de la corespodentii Pro TV din Franta. Aplicatia este disponibila atat pentru dispozitivele cu sistem Android, cat si pentru iPhone.