În primul episod Desafio: Aventura, din 5 ianuarie 2026, echipele Luptătorii, Visătorii și Norocoșii și-au adjudecat teritorii diferite.
Norocoșii au ajuns la vila luxoasă, unde au început deja să se înfrupte din bunătățile oferite.
Florin Prunea: „Mă bucur ca la un meci al echipei Naționale”
În satul pescăresc, Luptătorii au parte de orez cu pește, într-un sos foarte picant. Multe dintre fete refuză să mănânce, iar Iuliana Dup vomită după ce gustă: ”Credeam că pot, dar nu”
Unii dintre concurenții bărbați profită de faptul că rămân porții în plus. Doctor Cezar: ”Am mâncat vreo patru farfurii, că au rămas de la fete”
În pustiu, un străin le explică concurenților că trebuie să facă focul, pentru a nu supăra spiritele de pe insulă.
Vedeți ce se întâmplă în clipul video de mai sus.
Emisiunea Desafio: Aventura poate fi urmărită și pe VOYO.