Nicoleta, de la Visători, și Alina, de la Luptători, au intrat pe traseu în duelul eliminatoriu. Au luptat cu toate forțele pentru a-și asigura locul în bătălia pentru cei 150.000 de euro, însă doar o singură concurentă a ieșit învingătoare!
Deși a avut un start foarte bun, Nicoleta a pierdut energie pe parcursul traseului, iar cufărul pe care trebuia să îl transporte a devenit din ce în ce mai greu. Epuizarea și emoțiile intense au determinat-o să spună „stop joc” și să renunțe.
Daniel Pavel a întrebat-o ce s-a întâmplat pe traseu și de ce a decis să renunțe la joc: „E mai bine așa. Așa am simțit, să mă opresc”, a spus concurenta din echipa Visătorilor.
„Statul în pustiu este superb, însă lipsa hranei la mine afectează enorm. Nu am avut energie nici măcar să împing cutia cum trebuie”, a spus Nicoleta.
Daniel Pavel: „Îți este teamă că ei nu te vor în echipă?”
Nicoleta: „Nu am simțit că suntem o echipă. Sunt o persoană destul de energetică și înțeleg lucrurile chiar dacă nu sunt vorbite”
Urmărește momentul integral în videoclipul de mai sus.
Emisiunea Desafio: Aventura poate fi urmărită, live, și pe VOYO.