După un duel intens, încheiat cu o a treia victorie consecutivă, câștigătorul surprinde pe toată lumea nu doar prin performanță, ci mai ales prin discursul de după probă – unul care transformă ironia și tensiunea în… mulțumiri neașteptate.
Întrebat cum se simte după ce a eliminat, pentru a treia oară la rând, un concurent din echipa Norocoșii, câștigătorul nu își ascunde entuziasmul:
„Mă simt foarte bine, foarte motivat, sunt foarte, foarte fericit.”
Pe parcursul probei, concentrarea a fost totală:
„Până la jumătatea probei eram eu cu mine. Mai auzeam pe Vladimir, pe… restul nu mă interesa, pentru că eu știam ce aveam de făcut.”
Momentul cu adevărat neașteptat vine însă imediat după. În loc să le mulțumească doar coechipierilor, concurentul își îndreaptă recunoștința către… adversari:
„Vreau să vă mulțumesc din toată inima celor din echipa albastră, pentru că m-au motivat să bat încă o dată, pentru a treia oară.”
Replica produce confuzie instant, iar reacția nu întârzie:
„Cine, mă?!”
VEZI VIDEO ATAȘAT
Mai în glumă, mai în serios, mai cu ironie, Babasha mărtusisește:
"Chiar le mulțumesc, pentru că dacă nu aș fi fost motivat de către ei, nu aș fi câștigat.”
Mai mult, acesta își arată respectul față de adversarul direct, recunoscând prestația solidă:
„Aparent, Bettyshor s-a descurcat foarte bine și eu o felicit!"
FOTO: PROTV